خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت معماری ارگانیک

دانلود پاورپوینت معماری ارگانیک

معماری ارگانیک

پاورپوینت معماری ارگانیک

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۷۲ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

لغت ارگانیک در لغت نامه ها به عناوین مختلف ترجمه شده است. که عبارتنداز:عالی،بدست آمده از سازوارهای زنده،وابسته به اندام،تن مایه و…اثر ارگانیک به اثری گفته میشود که مانند گیاه وموجودی زنده کاملا به صورتی پویا درجهات مختلفی رشد کرده باشدوهیچ عاملی به جزنیروهای حیاتی مانع رشدآن نشده باشد. نمونه این آثار کلیه پدیده هاوموجودات طبیعی مختلف عالم است.انسان به عنوان نماینده خدا درروی زمین بادرک اصول پویاوحیاتی عالم طبیعت خود دست به آفرینش میزند،آفرینش ارگانیک که نمونه های این نوع شکل گیری در تاریخ معماری کشورمان نیز فراوان است از آنجمله میتوان به شهرسازی کاملا ارگانیک وانسانی بافتهای قدیمی (نمونه بارزآن ارگ بم)معماری طبیعی واقلیمی ایرانی استفاده از مصالح متناسب با اقلیم وبسیاری از موارد دیگر نام برد.

فرانک لوید رایت , یک آمریکایی بریتانیایی تبار , به مدت دو سال در دانشگاه ویسکانسین تحصیل مهندسی کرد ه و برای مدت کوتاهی در کارگاه جوزف لیمن سیلزبی , کسی که وی را با اصول سبک شینگل آشنا کرد , کار کرده بود , علاوه بر این آموزش رسمی محدود و اندک , برای نخستین بار عشق به مناطق روستایی , تحت تاثیر مزرعه پدربزرگش در اسپرینگ گرین  در ویسکانسین در وی پدید آمده بود .

همچون خانه های مرغزاری , کانون اصلی این ارگانیسم نیز بخاری دیواری است که در مرکز بنا و بر یک تخته سنگ قرار گرفته است و همانند سایر عناصر باربر عمودی این بنا , کلا از سنگهای طبیعی ساخته شده است . متکی بر این دیوارهای قائم سنگی , سقفهای یکپارچه از بتن نرم با اشکال مستطیلی در سطوح مختلف یکی بر فراز دیگری قرار گرفته اند که همگی به نوعی به سوی محیط پیرامون پیش رفتگی دارند , اما بر فراز دره باریک موجود , نقش  یک پل را بازی می کنند . پلان صلیبی شکل این بنا در سه بعد گسترش یافته است و کاملا از اجمال گرایی آزاد است , به طوری که یک سلسله مراتب زنده و پیچیده از تداوم و تداخل فضایی را به وجود می آورد , یعنی استفاده بنیادی و افراطی از امکانات ساختمانی بتن مسلح بدو ناینکه به موضوع تزئین امتیازی خاص اعطا کند.

این فایل شامل:

مفهوم ارگانیک

تاریخچه معماری ارگانیک

مبانی نظری معماری ارگانیک

معماران این سبک

فرانک فرنس

لوئی سالیوان

فرانک لوید رایت

ویژگی های معماری فرانک لوید رایت

هوگوهرینگ

معماران سبک ارگانیک ایران

آثار برجسته سبک ارگانیک

خانه آبشار

خانه روبی

ساختمان اداری شرکت شیمیایی اس.سی

ساختمان لارکین

تالیسین غربی

خانه ویلیتس

معبد وحدت

خانه وینسلو

خانه مارتین

باغ های میدوی

خانه هولی هوک

خانه تالیسین

خانه های یوسونیان

موزه گوگنهایم

برج پرایس

معبد بث شالوم

آسایشگاه مسلولین

ساختمان هانس شارون

منابع

۱۳۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *