خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت گیاه نعناع

دانلود پاورپوینت گیاه نعناع

گیاه نعناع

 

گیاه نعناع

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۷ اسلاید مصور و قابل ویرایش است.

 

گوشه ای از مطلب :

 

برگ ها دراین گیاه بلند و بطول۳ تا ۹ سانتی متر وعرض ۱ تا ۳ سانتی متر است گل های نعناع بنفش رنگ بوده و به صورت خوشه های مجتمع روی چرخه هایی دیده می شوند. عمرشان کوتاه بوده و مدت کوتاهی پس از ظهور از گیاه جدا می شوند . قسمت های فوقانی ساقه از انشعاب های زیادی برخوردار است.ساقه طول متفاوت داشته و بسته به شرایط اقلیمی بین ۳۰ تا ۱۰۰ سانتی متر است.

میوه نعناع کپسولی کوچک وبه رنگ قرمز تیره است. بذر این گیاه فاقد ارزش رویشی است به همین دلیل این گیاه توسط سایر روش ها بجز بذر تکثیر می شود.

درطول دوره رویشی گیاه باید مزرعه تحت مراقبت قرار گرفته و عملیات آبیاری و تغذیه و مبارزه با علف های هرز و آفات و امراض در آن صورت گیرد. نعناع بعلت ریشه های سطحی به آب کافی نیاز دارد بهترین روش برای آبیاری مزرعه استفاده از سیستم های آبیاری تحت فشار است که بستگی به کیفیت آب میتواند بارانی یا قطره ای انجام شود مهمترین مراحلی که مزرعه نعناع باید آبیاری شود پس از رویش و پس از تشکیل شاخه ها ی جدید و در مرحله جوانه زنی و پس از اولین برداشت محصول است.

نعناع در سال ۲ تا ۳ بار برداشت می شود و روش برداشت ارتباط نزدیک با نحوه استفاده از اندامهای برداشت شده دارد. بعبارتی بستگی به این دارد که گیاه را با هدف سبزی یا تهیه اسانس برداشت نمائیم. برای تهیه اسانس برداشت درمرحله گل دهی صورت می گیرد. و برای استفاده بعنوان سبزی قبل از گل دهی و از اندام های جوان و شاداب استفاده می شود.

 

این فایل شامل :

 

مقدمه

معرفی نعناع

گیاه شناسی نعناع

ریشه نعناع

ساقه نعناع

برگ نعناع

گل نعناع

میوه نعناع

نیاز نوری نعناع

زمان کشت نعناع

درجه حرارت مورد نیاز جهت کشت نعناع

شرایط اقلیم ونیازهای اکولوژیکی نعناع

آماده سازی زمین وتهیه بستر اندام رویشی

تکثیر نعناع

آبیاری نعناع

مرحله داشت

مبارزه با علف های هرز و آفات زراعت نعناع

برداشت محصول

خواص نعناع 

و منابع است.

۳۹۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب