خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت تحلیل شهر اصفهان

دانلود پاورپوینت تحلیل شهر اصفهان

پاورپوینت تحلیل شهر اصفهان

شهر اصفهان

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۱۹ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

در سلطنت شاه عباس دوم، ساختمان تکمیل شد و در ساختمان موجود مرکزی، تغییرات کلی داده شده‌است و تالار آینه، تالار ۱۸ ستون، دو اتاق بزرگ شمالی و جنوبی تالار آینه، ایوانهای طرفین سالن پادشاهی و حوض بزرگ مقابل تالار با تمام تزیینات نقاشی و آئینه کاری و کاشی کاری دیوارها و سقفها افزوده شده‌است.

اتاقهای طبقه اول در چهار گوشه عمارت تزئیناتی از گچبری و نقاشی دارند. در طبقه دوم عمارت نیز مجموعه‌ای از رواق‌ها و اتاقها و طاقها و پنجره‌ها بر زیبائی آن می‌افزایند. این طبقه به راهروها و اتاقهای متعددی تقسیم شده که هر یک تزئینات خاصی دارند. در برخی حوض آب و در بعضی بخاری‌های دیواری تعبیه شده‌اند. دیوارها را نیز آینه‌های فراوان می‌پوشانیده‌اند. تمام سقف‌های کاخ را نیز موزائیک‌های بسیار عالی پوشانیده و دالانها و غلام‌گردش‌های بسیار زیبا و هماهنگ، آنها را احاطه کرده‌اند.

شمالی‌ترین ساحل شهری زاینده‌رود به جنوبی‌ترین ساحل مقابل بوده ‌است، پل مارنان نیز وجود داشته و واسطه اتصال دو ساحل شمالی و جنوبی رودخانه در غربی‌ترین قسمت شهر اصفهان بوده‌ است و روستاهای ماربین از طریق پل مارنان (پل ماربانان و پل ماربین) به روستاهای مقابل آن در ساحل جنوبی رود خانه متصل می‌شده است شکل امروزی پل مارنان با نمای ساختمانی آن در عصر صفویه تغییری نکرده ولی تعمیرات مکرر داشته‌ است.

تا پیش از دوره صفویه، در جایگاه کنونی این میدان، باغی به نام نقش جهان وجود داشته‌است. این باغ، نام خود را از شهری در آذربایجان گرفته که اینک به نام نخجوان خوانده می‌شود. حمدالله مستوفی درباره این شهر گفته‌است:«شهری خوش است که آن را نقش‌جهان خوانند و اکثر عمارات آن از آجر است»  این میدان که در فهرست میراث جهانی با نام میدان شاه ثبت شده‌است،در زمان ساخت و در تقابل با میدان کهنه که مسجد جامع در آن قرار داشت، میدان نو نامیده می‌شد. امروزه نام رسمی این میدان، میدان امام است.

این فایل شامل:

نقشه های شهر اصفهان در دوره های مختلف

استخوان بندی

صنایع

معرفی اصفهان

صنایع دستی و سوغات

باغ ها و پارک ها

باغ پرندگان

موزه تاریخ طبیعی

چهل ستون

عمارت هشت بهشت

سی و سه پل

پل خواجو

پل مارنان

باغ گلها

کلیسای وانک

پروژه احیا میدان امام علی

میدان از ابتدای شکل گیری از ابتدا تا حال

ساسانیان

پس از حمله اعراب

دیلمیان

سلجوقیان

صفویه

قاجار

پهلوی

قدیمی ترین قطعه شمالی محور تاریخی اصفهان

حال

طرح پیشنهادی اولیه برای میدان

میدان نقش جهان

وجه تسمیه و نام ها

ویژگی ها و مختصات

تاریخچه

مسجد جامع عباسی

سردر قیصریه

کاخ عالی قاپو

مسجد شیخ لطف الله

کاروانسرای مادرشاه

شاخص های معماری

سر تحولات

ارزش های معماری

۱۲۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب