خانه / دانلود / دانلود خلاصه کتاب معماری معاصر غرب وحید قبادیان

دانلود خلاصه کتاب معماری معاصر غرب وحید قبادیان

دانلود خلاصه کتاب معماری معاصر غرب وحید قبادیان

 

دانلود خلاصه کتاب معماری معاصر غرب وحید قبادیان

دانلود خلاصه کتاب معماری معاصر غرب وحید قبادیان شامل ۲۶ صفحه با فرمت PDF بوده که به صورت تایپ شده با کیفیت بالا تهیه و تنظیم شده است. این فایل معماری به صورت خلاصه نویسی است که توسط تیم تحریریه سایت پروژه ها تهیه و تنظیم شده است.

گوشه ای از توضیحات:

نخستین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه با نام قصر بلورین (Crystal Palace) در سال ۱۸۵۱ توسط جوزف پاکستون و به کمک مصالح پیش‌ساخته در هاید‌پارک لندن احداث گردید. این بنا را اولین اثر معماری با مصالح کاملاً مدرن (آهن و شیشه) می دانند. این قصر که در مکان دیگری مجدداً احداث گردیده بود در سال ۱۹۳۶ در اثر آتش سوزی از بین رفت.

چندین سال بعد در سال ۱۸۸۹ در نمایشگاه بین المللی به مناسبت یکصدمین سال انقلاب فرانسه در شهر پاریس، برج ایفل توسط گوستاو ایفل به ارتفاع ۳۳۰ متر و با مصالح پیش ساخته احداث گردید. این بنا نمادی از صنعت و تکنولوژی جدید بود. در این نمایشگاه اثر چشمگیر دیگری به نام تالار بزرگ ماشین نیز احداث گردید. در دهه ۱۹۱۰- ۱۸۹۰ شاهد شکل گیری نهضت هنر نو در معماری هستیم.

این اصول را لوکوربوزیه به بهترین نحو در ویلا ساووا بکار بسته است. انتقادات به مکتب مدرن به دلایل سادگی و یکنواختی، بی توجهی به فرهنگ و تاریخ و… گسترش یافت تا اینکه در دهه ۱۹۶۰ سبک پست مدرن مطرح شد. ۲۰ سال بعد در سال ۱۹۸۰ با سبک دیکانستراکشن روبرو می شویم. گسترش تکنولوژی به شکل گیری سبک های­تک می انجامد و توجه به ملاحظات زیست محیطی منجر به تبدیل سبک های­تک به سبک اکو­تک می گردد.

ینه‌های فکری و اجتماعی مدرنیته عبارتند از: انسان‌گرایی، عقل‌گرایی و علم مداری، دین‌پیرایی، روشنگری، انقلاب صنعتی. عده ای آغاز عصر مدرن را به انسان گرایی (اومانیسم) و خردگرایی در دوره رنسانس (قرن ۱۵ میلادی) که از فلورانس ایتالیا آغاز گشت، نسبت می دهند. در حقیقت رنسانس دوران گذار از جهان سنت به دنیای مدرن (از توجه به آسمان به توجه به زمین) است. در این عصر معماری غیرمذهبی اهمیت می یابد و اثر هنری به نام هنرمند شناخته می شود.

۵۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *