خانه / دانلود / دانلود مطالعات اقلیم بوشهر

دانلود مطالعات اقلیم بوشهر

دانلود مطالعات اقلیم بوشهر

دانلود مطالعات اقلیم بوشهر به صورت Word و شامل ۲۷ صفحه می باشد.

گوشه ای از مطلب:

آب و هوای استان گرم و خشک و در نواحی ساحلی گرم و مرطوب است. حداکثر دمای مطلق آن ۵۲٫۵ درجه سانتیگراد و حداقل آن ۱- درجه و دمای متوسط سالانه استان ۲۵٫۷ درجه می‌باشد. میانگین بارش ۲۲۰ میلیمتر است. هوای آن ۷ ماه گرم – ۲ ماه معتدل تا سرد و ۳ماه معتدل تا گرم می‌باشد. چهارده باد محلی در این استان شناخته شده‌است.

با توجه به استقرار استان بوشهر در منطقه فوق حاره‏اى، مهم‏ترین پدیده و فرایند مشهود اقلیمى آن گرماى هواست. این ناحیه تحت تأثیر فشار زیاد عرض‏هاى متوسط قرار دارد و فاقد بارندگى قابل توجه است، ولى فرایند تبخیر آن به علت طولانى بودن فصل گرما شدت و حدّت بیشترى دارد.

در فصل زمستان به دلیل هجوم و گسترش جبهه ه‏اى هواى سرد شمالى و دریاى مدیترانه به سمت شرق، آب و هواى مناسبى توام با ابر و باران به وجود می آید به طور کلى آب و هواى بوشهر در نوار ساحلى گرم و مرطوب و در قسمت‏هاى داخلى گرم و خشک صحرایى است.

در بوشهر دو فصل محسوس وجود دارد: زمستان نسبتا خنک شامل ماه‏هاى آذر، دى، بهمن، اسفند و تابستان گرم و خشک و طولانى. پاییز و بهار این شهر بسیار زودگذر است. متوسط دماى سالانه شهر ۲۴ درجه سانتى‏گراد است که بیشترین مقدار آن در تابستان حدود ۵۰ درجه و کمترین مقدار آن در زمستان حدود ۶ درجه ثبت شده است.

میانگین بلندمدت دوره آماری مشابه بوده است. در اسفندماه  در حالیکه مقدار بارندگی در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره آماری مشابه در ایستگاه هایی مثل دیلم، برازجان، گناوه، بندریگ، عسلویه وخارک بالاتر از نرمال بوده است؛ اما ایستگاه هایی مثل بوشهر، دیر، جم، اهرم، خورموج و کنگان با کمبود شدید بارندگی روبرو بودند.

این فایل شامل:

موقعیت جغرافیایی بوشهر

ویژگی های اقلیمی بوشهر

حوزه آبریز استان

ناحیه تحت نظر محیط زیست

آب و هوا

جدول زیست اقلیمی

مشخصات اقلیمی بوشهر

جهات ساختمان باتوجه به اقلیم بوشهر

تابش آفتاب در بوشهر

میزان بارندگی بوشهر

سازه های مهم اقلیمی

تاثیر ارتفاعات بر اقلیم

تاثیر منابع رطوبتی

آب های زیر زمینی بوشهر

آلودگی آب های زیر زمینی

بادهای استان بوشهر

جهت وزش باد

وضعیت توپوگرافی

کوه ها

چشمه ها

پوشش گیاهی

مراتع

وضعیت جمعیتی

رنگ مصالح در استان بوشهر

نحوه طراحی و ساخت ساختمان

استخوان بندی فضای همگانی

منظر شهری

منابع

 

۶۴۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب