خانه / دانلود / مطالعات اقلیم بیرجند

مطالعات اقلیم بیرجند

مطالعات اقلیم بیرجند

اقلیم بیرجند

 

این فایل به صورت ورد و شامل ۱۹ صفحه می باشد.

گوشه ای از مطلب:

شهرستان بیرجند ازنظر مناطق پست و بلند به دو قسمت« کوهستانى ومرتفع»، و« پست و هموار» تقسیم مى‏شود:

الف. ارتفاعات: کوههاى این محدوده عمدتاً جوان و مربوط به دورانهاى دو م‏وسوم زمین‏ شناسى مى‏باشند. مهم‏ترین این رشته کوهها عبارتند از:

  1. رشته کوه “باغران” – این رشته کوه در جنوب بیرجند قرار دارد واز نزدیک “خوسف” شروع شده و تا “سربیشه” ادامه دارد. این رشته کوه زیباترین روستاها را در شمال و جنوب و در بین دره‏ها بوجود آورده، وبه خاطر لطافت آب وهوا، چشمه‏ سارها و قنوات آب شیرین از تجمع جمعیت برخوردار است. طول این رشته کوه در حدود ۱۰۰ کیلومتر و عرض آن ۱۳ کیلومتر مى‏باشد و جهت امتداد آن، شمال غربى- جنوب شرقى‏است. بلندترین ارتفاع این رشته کوه در تنگل بقیاچ و در مجاورت روستاى کاهى (کاهین) ۲۷۰۶ متر است.
  2. رشته کوه مؤمن آباد – این رشته کوه در جهت شمال غربى – جنوب شرقى کشیده شده و ۲۰۰ کیلومتر امتداد دارد و بلندترین قلل آن قله “بند در” به‏ارتفاع ۲۷۸۷ متر وقله “مین‏آباد” به ارتفاع ۲۷۷۱ متر مى‏باشد. در اطراف این کوه نیز روستاهائى با هواى خنک و آب شیرین وگوارا وجوددارد. در سمت راست و مشرق مومن آباد رشته کوه “آهنگران” به طول ۳۰ کیلومتر و در سمت مغرب آن، رشته کوه “باغران” قرار دارد.

به علت دما و تبخیر زیاد پوشش گیاهی در این مناطق کم است. در برخی مناطق که شوری خاک بالا است، زمین های بسیار مسطح و سفید پوشی که «دق» نامیده می شوند، مناظرچشم نوازی را به وجود آورده اند. مانند دق های «حوض بند» و «کجوند» بین خور و فردوس و دق دشت «گیو و اکبرآباد». رمل ها و شن های روان در حاشیه غربی شهرستان بیرجند نیز مناظر زیبایی را به وجود آورده اند. از طرف دیگر خروجی حوضه های آبریز بیرجند در نزدیکی خور،نیزاری به وسعت سی صد هکتار به وجود آورده که مامن تعداد قابل توجهی از وحوش است.

این فایل شامل:

موقعیت جغرافیایی بیرجند

ویژگی های اقلیمی بیرجند

جدول زیست اقلیمی بیرجند

جهت ساختمان با توجه به اقلیم بیرجند

تابش آفتاب در بیرجند

میزان بارندگی در بیرجند

آب های زیر زمینی بیرجند

بادهای بیرجند

نمودار جهت و سرعت باد بیرجند

وضعیت توپوگرافی بیرجند

محیط زیست و اکوسیستم

پوشش گیاهی بیرجند

نحوه طراحی و ساخت ساختمان در اقلیم بیرجند

منابع

۴۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *