خانه / دانلود / مقاله زندگینامه و تحلیل آثار فرشید موسوی

مقاله زندگینامه و تحلیل آثار فرشید موسوی

فرشید موسوی

فرشید موسوی

 

این فایل به صورت word و شامل ۳۳ صفحه می باشد.

قابل ذکر است در این فایل به معرفی کامل فرشید موسوی و تحلیل و معرفی تمامی آثار فرشید موسوی پرداخته شده است. جزئیات آثار وی به صورت جدول بیان شده است.

گوشه ای از مطلب:

در زمان وقوع انقلاب ایران، وی که ۱۴ سال داشت به همراه پدر و مادرش عازم انگلیس شد تا دیداری با برادر بزرگش که در آنجا مشغول به تحصیل بود، داشته باشد. در همان سفر، والدینش وی را در یک مدرسه انگلیسی ثبت نام کردند و این شروع فصل جدیدی از زندگی او در غربت شد. خودش در این باره می گوید: “اولش احساس خاصی نسبت به شرایط جدید نداشتم، اما اکنون که به گذشته می نگرم، می بینم مراحل سختی را پشت سر گذاشته ام اما در عین حال شروع مجدد همه چیز از صفر، ترس از تغییر را از بین می برد و موجب قوی تر شدن انسان می شود.

فرشید موسوی یکی از به نام ترین معماران ایرانی در سطح بین المللی است  او در سال ۱۹۶۵ میلادی برابر با۱۳۴۴ شمسی در شهر شیراز متولد شد .این مشهوریت بیشتر بسبب طرح هایی هستند که به مخاطب حس تلفیق بین انسات و طبیعت را الغا می کنند. او با  سبکی خاص و هنر مندانه به پوسته زمین جان تازه می بخشد و فضاهی منحصر به فرد خلق می کند.   در طراحی های وی ساختمان ها به مناظر و مناظر به ساختمانها تبدیل می شوند.

کتاب ماحصل مجموعه ایی از سمینارهای موسوی است که طی دو سال در دانشکده تحصیلات تکمیلی طراحی هاروارد ارائه شده است، او در حجمی بیش از ۵۰۰ صفحه غالب سیستم ها و زیرـ سیستم های رایج ساخت را تبیین می نماید: شبکه ها و قاب ها، طاق ها و قوس ها، صفحات فُلد شده، پوسته ها، اعضای کششی و اعضای بادی از جمله ی این سیستم ها می باشند.

عصر دوم رسانه ها با ظهور مجموعه ی نوینی از سیستم هایی که شیوه ی ساخته شدن هویت انسان ها را تغییر دادند شکل گرفته است. فضای مجازی اینترنت اساسی ترین و کامل ترین مظهر این وضعیت است. دنیای مجازی کامپیوتر و اینترنت تفاوت زیادی با جهان و روابط اجتماعی بیرون دارد. روند دیجیتالی شدن افراد، گروه ها و روابط در قلمرو اینترنت، مرزهای روابط انسانی را در ابعاد زمانی و کیفی امتداد داده است.

این فایل شامل:

مقدمه

معرفی شخصی معمار

بیوگرافی

سابقه تدریس

جدول معرفی معمار و بیوگرافی

مصاحبه ای از فرشید موسوی

معرفی کتاب کارکرد فرم

زمینه های فکری معمار

معرفی آثار معماری به صورت جدول

جوایز معمار

روند طراحی معمار

بررسی سبک های طراحی فرشید موسوی

معرفی آثار فرشید موسوی بر اساس سبک ها

سبک سوپر مدرن

جدول بررسی پایانه یوکوهاما

عقاید و نظرات معمار

بررسی تفکر و نحوه طراحی معمار

عقاید و نظرات دیگران در مورد فرشید موسوی

تحلیل آثار براساس ساختار

تحلیل پایانه یوکوهاما

تحلیل پاویون اسپانیا در اکسپو ۲۰۰۵ ژاپن

استخراج مبانی نظری

نتیجه گیری

منابع

۱۱۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب