خانه / دانلود / پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار آلوار آلتو

پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار آلوار آلتو

آلوار آلتو

آلوار آلتو

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۵۷ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

در ۳ فوریه ۱۸۹۸ در دهکده کورتان در جنوب شرقی بوسنی متولد شد ، پدری نقشه بردار داشت ، انضباط را از او و خلاقیت و سرزندگی را از مادرش به ارث برد . در خانواده ای که عاشق طبیعت و جنگل و دشت بودند . آنها زندگی را در مرکز چشم انداز دریاچه ای در فنلاند شروع کردند به نام «آتن فنلاند» . آلتو جوانی خلاق بود و نقاش قابلی محسوب می شد او پرتره هایی از اعضای خانواده می کشید و متن های کوتاه می نوشت و به تئاتر و سینما علاقه داشت پس از تعلیمات نقاشی به آموختن پیانو پرداخت و تحصیلات کلاسیک خود را در مدرسه گرامر فرا گرفت .

اگرچه آینو آلتو در ۱۳ ژانویه ۱۹۴۹ بدرود حیات گفت اما نام وی همواره با کارهای آلتو قرین بود . چنانکه گذشت کارهای آلتو تا سال ۱۹۴۹ به نام خود و همسرش که او نیز معمار بود امضا می شد ، ولی آینو همواره می گفت : ” من مبتکر نیستم ، همه ابتکار از آلتو است “. برای آلتو معماری جدا از زندگی نبود و این خود می رساند چرا همکار نزدیک وی همیشه همسر او بوده است . نخست آینو و سپس همسر دوم آلتو ، الیسا که چندین سال از آلتو جوان تر بود و قبلا در دفتر وی کار می کرد . الیسا دختر ژنرالی که به سال ۱۹۳۹ مانع جدایی فنلاند از سوئد شد بود ، او خلق و خوئی کاملا متفاوت با آینو داشت و ترکیبی از ظرافت زنانه و خونگرمی بود . تاثیر الیسا در کارهای آلتو بندرت ظاهر می شود ، جز در یک مورد که وی مسئولیت امور طرح و اجرای خانه ای را برای لوئی کاره به عهده گرفت . اما در عوض وی به روحیه آلتو خوب آشنا بود و همه جا او را از مصاحبت خود برخوردار می کرد و هر جا که آلتو سفر می کرد همراه او بود.

—این بنا ویلای شخصی آلتو شامل رستوران و ساختمان دفتر در نورمارکیو در فنلاند غربی است . پلانی به فرم L شکل در دو طبقه و کشیده شده در دو باغ با چشم اندازی وسیع ، و استخری وسیع بیضی شکل بود . سقف فضای ورودی به ویلا را تنه ی درخت جوانی تحمل می کند و فضای اطراف را طی روز تاریک می کند . در داخل فضا ، فوراً توجه به سمت جنگل نگاه ها را به سمت خویش جذب می کند . آلتو هرگز ژاپن را ندیده بود اما هنگام طراحی خانه میرآ کلمر نو پوشیده بود که سفید ژاپنی به او هدیه داده بود ، و فرم معماری ژاپنی در طراحی این بنا کاملاً نمود پیدا کرده است . آلتو سرانجام از کارکردگرایی دور شد ، و به زبان منظم و رمانتیک در شکلها رسید .

این فایل شامل:

زندگینامه

شخصیت خصوصی آلوار آلتو

روانی و ازادی فرم

وحدت بین زندگی و معماری

معماری فنلاند قبل از ۱۹۳۰

نخستین بناهایی که آلتو ساخت

دیوارهای موجی شکل

رابطه بین سطوح افقی

شهرسازی

کارهای معماری آلتو

آسایشگاه معلولین پامید

موسسه آرتک

ساختمان مسکونی و اتاق کار در فنلاند

کارخانه کاغذ سانیلا

ویلای میرا

نمایشگاه جهانی کوئینز (پاویون فنلاند)

خوابگاه دانشجویان ماساچوست

تالار شهر سانیاستالو

موسسه تکنولوژی اسپو

دانشگاه آموزشی جیواسکیلا

مرکز شهر سینجوکی

خانه آزمایشی تابستانی

خانه فرهنگ هلسینکی

کلیسای وکسینسکا

تالار فنلاند

طراحی لوازم، ظروف چین دار

منابع

۸۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *