خانه / دانلود / پاورپوینت اقلیم شاهرود

پاورپوینت اقلیم شاهرود

پاورپوینت اقلیم شاهرود

پاورپوینت اقلیم شاهرود شامل ۳۰ اسلاید و قابل ویرایش است.

گوشه ای از مطلب:

شاهرود، یکی از بزرگترین شهر های ایرانو مرکز شهرستان شاهروداست. نام‌های قدیمی دیگری برای شاهرود که می‌توان نام برد عبارت است از «حنچره»، «شخره» و «شاخره» اشاره نمود. شاهرود، در حد فاصل دو نوع آب و هوای مرطوب و پرباران در شمال و کویری، در جنوب جای گرفته که آب و هوایی معتدل و مطلوب برای این شهر فراهم کرده و آن را در ردیف شهرهای خوش‌آب و هوای ایران قرار داده‌است. شاهرود در حد فاصل شهرهای دامغان در باختر، سبزوار و بردسکن در خاور و گرگان در شمال بوده و تقریباً در میانه راه تهران-مشهد می‌باشد به طوریکه فاصله آن از تهران ۴۰۰ کیلومتر و از مشهد ۵۰۰ کیلومتر می‌باشد. جنگل زیبای ابر در نزدیک شاهرود قرار دارد.همچنین جنگل اولنگ با پوشش گیاهی منحصر به فرد ,در شاهرود می باشد.

قسمت مرکزی و نواحی شرقی شاهرود دارای آب و هوای معتدل و نواحی شمالی آن کوهستانی با آب و هوایی سرد و مرطوب است. قسمت جنوبی که در مجاورت کویر واقع شده آب و هوای نسبتاً گرم است. متوسط درجه حرارت سالانه در این شهر ۱۴ درجه سانتی گراد ومیانگین بارندگی سالانه ۱۸۰ میلیمتر است. شاهرود به علت واقع شدن در دامنه کوه از لحاظ آب‌های سطحی به صورت رودخانه‌های دائمی، سهمی نداشته ورودخانه‌های سیلابی و فصلی در این شهر جاری می‌باشد.رود بزرگ شاهرود سالهای گذشته از داخل شهر شاهرود رد می شده است و بستر آن شاهرود را به دو قسمت تقسیم کرده است.

این فایل شامل:

موقعیت جغرافیایی سمنان

اقلیم استان سمنان

آب و هوای سمنان

میزان بارش در سمنان

ویژگی بادهای استان سمنان

نمودار جهت و سرعت باد در شاهرود

معرفی شهر شاهرود

موقعیت جغرافیایی شاهرود

تقسسیمات کشوری شهر شاهرود

جمعیت شاهرود

آب و هوا و اقلیم شاهرود

مشخصات اقلیمی شاهرود

جدول زیست اقلیمی ساختمانی شاهرود

خصوصیات زمین شناسی ارتقاعات شهر شاهرود

زاویه تابش خورشید به شاهرود

معماری شاهرود

جهت ساختمان با توجه به اقلیم شاهرود

منابع

۵۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *