خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت ماهی کپور نقره ای (فیتوفاگ)

دانلود پاورپوینت ماهی کپور نقره ای (فیتوفاگ)

ماهی کپور نقره ای ( فیتوفاگ )

ماهی کپور نقره ای ( فیتوفاگ ) به صورت فایل پاورپوینت pptx بوده و شامل ۲۲ اسلاید مصور زیبا و قابل ویرایش است.

 

گوشه ای از مطلب :

 

*  از قرن ۱۲-۱۰ میلادی تولید ۴ نوع کپور توسعه پیداکرد و به دنبال آن در چین پرورش تک گونه ای کپور معمولی و کشت توام کپور علف خوار ، کپور سیاه ، کپور نقره ای و سر گنده پیشرفت کرد. تا سال ۱۹۵۰ پرورش کپور نقره ای به طور شگفت انگیزی به بیشتر مناطق چین گسترش پیدا کرد. کپور نقره ای مدت زمان ریادی است که یک گونه ی مهم پرورشی در چین است،ازسال۱۳۵۰این گونه درایران پرورش داده می شود .

* دهان کوچک و انتهایی و اندکی متمایل به سمت بالاست؛ خط جانبی دارای انحنای کامل است؛ طول روده این ماهی ۱۵مرتبه یا۱۰-۶مرتبه ازطول بدنش بزرگتراست وباعث می شودکه غذای خورده شده بخوبی هضم شود.  * شکم از گلو تا مخرج دارای کیل شکمی تیز است.خارهای آبششی یا gill rakers طویل تر از رشته های آبششی بوده، حالت اسفنجی دارد، متراکم و به هم چسبیده و وسیله اصلی فیلتراسیون هستند. این خارها درسیزدهمین روز از عمر ماهی تاحدود ۱۲۹-۱۰۵ عدد افزایش می یابد.

* درروش تک تزریقی درحدود ساعت ۱۶تزریق می شود سپس oestrus در زمان طلوع خورشید رخ می دهد و تخم ریزی صورت می گیرد. در روش ۲ تزریقی  تزریق اول معمولا ساعت  ۱۶-۱۴ و تزریق دوم حدود ساعت ۲۴٫

 

این فایل شامل :

 

مقدمه

مشخصات

اختصاصات بیولوژیکی فیتو فاگ

زیستگاه

بیولوژی کپور نقره ای

دوران بلوغ فیتوفاگ

تولید مثل فیتوفاگ

تکثیر مصنوعی کپور نقره ای

پیشنهادات

و منابع است.

 

*** قسمت گوشه ای از مطلب ، صرفا قسمت هایی از فایل دانلود پاورپوینت ماهی کپور نقره ای ( فیتوفاگ ) است که به صورت تصادفی انتخاب شده است و قطعا فایل اصلی تفاسیر و توضیحاتی جامع تر دارد. بخش هایی که با * شروع می شوند با قسمت هایی قبل و بعد خود تفاوت دارند و ممکن است از یک موضوع و اسلاید نباشند.

۴۱۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *