خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت هیدر hydra

دانلود پاورپوینت هیدر hydra

پاورپوینت هیدر

پاورپوینت هیدر

پاورپوینت هیدر شامل ۲۲ اسلایدر رنگی و مصور است که کل چرخه زندگی این موجود کیسه تن را تشریح می نماید.

 

گوشه ای از مطلب :

هیدر یک موجود آبزی است که زندگی خود را از راه شکار موجودات آبزی دیگر می گذراند. این جانور خیلی راحت به عنوان یک گیاه در نظرمان شناخته می شود زیرا ظاهرش همانند یک کاکتوس کوچک است. کیسه تنان چند شکلی دارند و شامل مدوز و یا پولیپ می‌شوند. لارو پلانولا دارند. ۱۰ هزار گونه دارند.  نام علمی شاخه کیسه تنان کنیداریا است که از کلمه کنیدوست گرفته شده است. کنیدوست سلولهای زهرآگینی است که بر روی بازوهای اطراف دهان جانور وجود دارد.

رده هیدروزوآ که شامل هیدر ، اوبلیا و فیزالیا می‌باشد . رده سیفوزوآ که شامل عروس دریایی است. رده آنتوزوآ که شامل شقایق‌های دریایی و مرجان ها است.

کیسه تنان به دو شکل ساختمانی اساسی پولیپ و مدوز دیده می‌شوند. در شکل پولیپ محور اصلی بدن ، نسبت به قطر بدن درازتر است و در مدوزهای چتری یا زنگ مانند ، محور اصلی کوتاه است. پولیپ ها ساکن هستند، اما مدوز ها آزادانه شنا می‌کنند و سلول های جنسی تولید می‌کنند. هر دو شکل مدوز و پولیپ یا تنها یکی از آنها را می‌توان در چرخه زندگی یک کیسه تن مشاهده کرد.

نماتوسیست nematocyst کپسول کوچکی از مواد شبه کتینی است که در ان یک رشته مارپیچی نخی شکل وجود دارد که در مواقع خطر این رشته به بیرون از کپسول رها می شود.

به طور معمول هیدر توسط جوانه زدن یا تکثیر غیر جنسی تکثیر می یابد. جوانه ها به شکل برجستگی روی بدن ظاهر شده و به تدریج کشیده شده و دهان و بازوهایی بر روی ان ظاهر می شود.

 

این فایل شامل :

 

مقدمه

رده بندی موجودات

رده بندی هیدر

صفات مهم هیدر

شکل ساختمانی کیسه تنان

مدوز

پولیپ

گونه های هیدر

رنگ سبز هیدر – همزیستی باجلبک

ساختمان لایه های بدن هیدر

ویژگی نماتوسیت

مراحل گوارش هیدر

تکثیر و تولید مثل هیدر

چرخه زندگی هیدر

منابع است.

۳۳۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *