خانه / دانلود / دانلود مقاله نرم تنان

دانلود مقاله نرم تنان

تکثیر و پرورش نرم تنان

تکثیر و پرورش نرم تنان

تکثیر و پرورش نرم تنان به صورت فایل ورد docx بوده و شامل ۱۳ صفحه با توضیحات کامل و جامع می باشد.

 

گوشه ای از مطلب :

 

* آبزیان پرورشی به دو گروه فین فیش (fin fish) و شل فیش (shel fish) تقسیم می‌شوند که خود شل فیش‌ها شامل سخت‌پوستان و نرم‌تنان می‌باشند. نرم‌تنان از اولین آبزیانی هستند که انسان با آنها آشنا شده است.   *  در زبان انگلیسی به آنها اویستر (Oyster) گویند. همه انواع آنها سسیل (sessile) (ثابت در یک نقطه) و چسبیده به بسترند. در مناطق گرم و معتدل وجود دارند. 

* به آنها کلام (Clam) گویند. بزرگ‌ترین صدف‌های جهان در این خانواده می‌باشند. گونه‌ای در استرالیا به نام Giant Clam وزنش به ۱۵۰ کیلوگرم بالغ می‌شود.  * یک کارگاه هچری باید دارای واحد های مختلف شامل حوضچه های رسوب گذاری و ذخیره آب شور، جایگاه مربوط به نگهداری و اماده سازی مولدین ، واحد تخم ریزی ، واحد پرورش صدفچه ، واحد غذای زنده و آزمایشگاه باشد.

* در این زمان ابعاد لارو حدود ۱۹۰˟۲۰۰ میکرومتر است و در این مرحله جوانه های ابششی نیز نمایان می شود .در این مرحله لارو زمین گرادی مثبت دارد و تمایل به قرار گیری بر روی بستر دارد .  * بهتر است که یک ماه قبل از نصب کلکتور طناب نگهدارنده اصلی را در آب قرار داد تا از تغیر جابه جائی عمق آب و تغیر جهت آب مطلع شد تا در صورت نیاز اقدام به تصحیح آن کرد.

این فایل شامل :

 

انواع صدف های خوراکی

کیفیت آب

انتخاب محل پرورش

پرورش بر روی کلک های شناور

پرورش برروی رشته طناب های طویل

پرورش برروی بستر دریا

پرورش برروی چوب بست های زیرآبی

چپلت

تولید صدف در کارگاه هچری

مراحل مختلف تخم ریزی و دگردیسی

تخم ریزی

لقاح

مراحل تکمیل جنینی و لاروی

تسهیم یا cleavage

بلاستولا

گاسترولا

لارو تروکوفر

ولیگر

آمبو

صدفچه چشم زده

پدی ویلیگر

کف رو

صدفچه

محل استقرار کلکتور

نصب کلکتور

تغذیه

پرورش لارو

و نتیجه است.

 

*** قسمت گوشه ای از مطلب ، صرفا قسمت هایی از فایل مقاله نرم تنان است که به صورت تصادفی انتخاب شده است و قطعا فایل اصلی تفاسیر و توضیحاتی جامع تر دارد. بخش هایی که با * شروع می شوند با قسمت هایی قبل و بعد خود تفاوت دارند و ممکن است از یک موضوع و صفحه نباشند.

۲۴۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب