خانه / دانلود / دانلود مقاله طراحی غیر خطی و طرح بهینه قاب های خرپایی متناوب

دانلود مقاله طراحی غیر خطی و طرح بهینه قاب های خرپایی متناوب

قاب های خرپایی متناوب

قاب های خرپایی متناوب

 

این فایل به صورت word و شامل ۱۹ صفحه می باشد.

گوشه ای از مطلب:

در صورت صرف نظر کردن از نوع و مکان تشکیل مفصل پلاستیک،سیستم اصلاح شده ی اول(قاب ویراندل کامل با عملکرد خمشی)،شکل پذیری بیشتری نسبت به دو مدل دیگردارد.این نکته قابل توجه است که سختی این سیستم حتی با عملکرد خمشی ،از دو مدل دیگر بیشتر است.

با مقایسه سه نمودار،مشاهده می شود که در ظاهر عملکرد سیستم اصلاح شده ی دوم(قاب خرپایی متناوب با اتصالات Pin)،نسبت به دو سیستم دیگر ضعیف تر است.اما در واقع این طور نمی باشد که در ادامه دلایل آن بیان خواهد شد.سختی سیستم اصلاح شده دوم نسبت به مدل متعارف قاب خرپایی متناوب بیشتر است.این در حالی است که از لحاظ وزنی هر دو سیستم تقریبا برابرند و این خود یک مزیت قابل توجه است.با مقایسه سه سیستم ملاحظه می شود،سیستم اصلاح شده ی اول به سبب عملکرد خمشی در مقابل بارهای قائم و جانبی،دارای سرانه وزنی بسیار بالا و در حد غیر متعارف می باشد که این امر از لحاظ اقتصادی قابل توجیه نمی باشد.

همانطور که می دانیم فلسفه طراحی سیستم قاب خرپایی متناوب ایجاد سیستمی شکل پذیر است که دارای خرابی کنترل شده در محدوده ویژه (Special Segment) می باشد . در این سیستم باید ستون ها و اعضای خارج از محدوده ویژه همواره در حالت الاستیک باقی بمانند و تمام تغییر شکل های پلاستیک در محدوده ویژه بوجود آید تا هم پایداری کلی سازه حفظ شود و هم عملیات تعمیر راحت و کم هزینه باشد .

نمودار ارائه شده،مقایسه وزنی تیرها،ستونها و بادبندها به صورت مجزا و همچنین سرانه  فولاد مصرفی را نشان می دهد.همان طور که ملاحظه می شود،دو سیستم خرپایی متناوب متعارف و سیستم اصلاح شده ی دوم دارای وزن بسیار متعارف بوده و حتی قابل رقابت با سیستم های مهاربندی ساده که سیستم معمول اجرا در ایران است می باشد.

این فایل شامل:

مقدمه

مدل اول

مدل دوم

مدل سوم

مقایسه شکل پذیری سیستم ها

سیستم های مورد نظر push over

مدل اول

مدل دوم

مدل سوم

اختلافات شکل های خرابی سیستم های مختلف

مدل اول

مدل دوم

مدل سوم

مقایسه وزنی سیستم ها

مقایسه مقادیر جذب انرژی سیستم ها

Step مربوط به خرابی در محدوده عضو ویژه و جابجایی نظیر آن

مدل اول

مدل دوم

مدل سوم

نمودارهای Hysteresis سیستم قاب خرپایی با اتصالات مفصلی ویراندل

نتایج

منابع

 

۸۰۰۰تومان – خرید

درباره ی amir

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *