خانه / دانلود / پاورپوینت نقد و بررسی ایستگاه اتوبوس

پاورپوینت نقد و بررسی ایستگاه اتوبوس

ایستگاه اتوبوس

 

ایستگاه اتوبوس

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۳۸ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

به تدریج اتوبوسرانی نظام یافته تر شد و بیشتر تحت کنترل درآمد. رفتار عمومی نیز برای سوار شدن به اتوبوس صحیح تر شد و مردم خود برای سوار شدن به اتوبوس صف می بستند.

در سال ۱۳۳۱ قانون تاسیس شرکت های اتوبوسرانی عمومی در شهرها به تصویب مجلس شورای ملی رسید و امتیاز آن نیز به شهرداری ها محول شد. و در همین سال شرکت اتوبوسرانی تبریز تاسیس شد. نهایتا” در فروردین ۱۳۳۵ شرکت سهامی اتوبوسرانی تهران با نام شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه با سرمایه سیصد میلیون ریال به ثبت رسید همزمان شرکت اتوبوسرانی اهواز تاسیس شد.
بتدریج مسئولین در تدارک تجهیز سیستم اتوبوسرانی بر آمدند تا خدمات مناسبت تری را ارائه دهند اما چون اغلب اقدامات بدون بررسی دقیق و همه جانبه انجام شد، توفیق چندانی حاصل نشد.

لحاظ نمودن ابعاد انسانی در طراحی فضاهای شهری یکی از موارد ضروری است که همواره می باید مد نظر قرار گیرد. رعایت این ابعاد و تناسبات باعث بالا رفتن کیفیت عملکرد فضاها و اجزاء شهری گردیده و کمک می نماید تا کاربران مختلف با سهولت بیشتری از این فضاها استفاده نموده و لذت ببرند. به کارگیری این تناسبات به درک آسان و راحت محیط توسط کاربر انجامیده و عملکرد فضاها و تجهیزات انها را بهینه می نماید.

داشتن یک ایستگاه اتوبوس مناسب برای تمام سیستم های حمل و نقل درون شهری امری واجب و ضروری می باشد. اما مناسب بودن این ایستگاهها بسته به نظرات شهروندانی که از آن استفاده می کنند دارد. از دید مدیران شهری که مسئولیت رسیدگی به این موارد را بر عهده دارند یک ایستگاه مناسب، ایستگاهی است که به مراقبت و نگهداری کمتری احتیاج داشته باشد.

از دید شهروندان یک ایستگاه خوب باید دارای محیط دید بالا و امکان سوار شدن راحت به اتوبوس را داشته باشد. هر دو این نظرات خوب و به جا می باشد، زیرا ساختن ایستگاههایی که مورد استفاده کمتری دارند، تنها هدر دادن سرمایه و ایجاد مشکل برای مسئولان است. طراحی و ساخت مناسب آن می تواند مدت زمان انتظار برای اتوبوس را لذت بخش کند.

این فایل شامل:

تاریخچه اتوبوسرانی در ایران

عوامل تاثیرگذار بر مجتمع های زیستی شهری و روستایی

عوامل تاثیرگذار بر مجتمع های زیستی و روستایی

شناخت اقلیم ها

بررسی مباحث اقلیمی

بررسی مباحث جغرافیایی

معیارهای انسانی

فرآیند رفتار انسانی

 رعایت ابعاد انسانی در طراحی اجزاء و تجهیزات شهری

مرحله تعیین و تبیین اهداف

مرحله شناخت و تحلیل

مطالعات ترافیک و حمل و نقل

انواع فضاهای شهری وسلسله مراتب آن ها

ایستگاههای اتوبوس

آیا به ایستگاه اتوبوس نیازی است

ایستگاه باید در کجا واقع شود

طراحی

میدان دید مناسب

دسترسی آسان

تسهیلات و راحتی

اطلاعات

معیارهای مورد نیاز

 

۲۲۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *