خانه / دانلود / دانلود مطالعات اقلیم قم

دانلود مطالعات اقلیم قم

مطالعات اقلیم قم

اقلیم قم

 

این فایل به صورت word و شامل ۱۷ صفحه می باشد.

گوشه ای از مطلب:

جریانات جوی حاکم برناحیه قم درفصل سرد سال امواج غربی بوده است که عمدتاً کم فشار های مدیترانه ای و گاهی سودانی راواردمنطقه می کندبه علاوه دراین فصل پرفشارهایی که دارای منشاء سیبری، شمال اروپا و مناطق قطبی می باشد وازشمال و شما لغرب این منطقه را تحت تاثیر قرار می دهند .میزان بارش درناحیه از غرب به شرق کاهش می یابد .از نظر آب و هوا این ناحیه جزو اقلیم نیمه بیابانی وبیابانی می باشد.تابستان هادر این شهرستان گرم وخشک وزمستانها سردمی باشدبارندگی درطول سال دراین شهرستان بطوریکنواخت صورت نمی گیردو بیشتر بارش سالانه درفصول بهار و زمستان فرومی ریزد.کم بارانترین فصل سال دراین شهرستان فصل تابستان می باشد.

از نظر ویژگیهای زمین شناختی شهر قم در قسمت ابتدائی دشت واقع شده است و از سمت جنوب غربی به طرف شمال شرقی و مشرق سراشیب می باشد. این شهر بدلیل بارندگی محدود بشدت به آبهای زیرزمینی وابسته بوده و دشت قم یکی از منابع تامین کننده آب شرب شهر قم در میان مدت بشمار می رود. این شهر از رسوبات آبرفتی با دانه بندی مختلف تشکیل شده و از نظر دوره زمین شناسی به دوره کواترنری می رسد. شیب نسبتاً کم ، منابع آب بعضاً مناسب و خاک نسبتاً حاصلخیز در پیدایش این شهر بطور کامل نقش بسزایی داشته است.

سرزمین قم از نظر اقتصادی از اهمیت منحصر به فردی برخوردار است زیرا این استان از یک سو در میان استان‌های صنعتی ایران همچون تهران، اصفهان، اراک و … واقع شده و از سوی دیگر رابط میان استان‌های جنوبی و استان‌های شمالی کشور می‌باشد. همچنین این استان به سبب وجود بزرگ‌ترین حوزه علمیه ایران و بارگاه حضرت معصومه(س)، از نظر مذهبی نیز حائز اهمیت بوده و دومین شهر زیارتی کشور محسوب می‌شود. در واقع به دلیل همین موقعیت ویژه، این استان همواره در طول تاریخ یکی از مهاجرپذیرترین مناطق کشور بوده است. بیشتر مهاجران را طلبه‌های حوزه‌های علمیه و مراکز علمی و دانشگاهی تشکیل می‌دهند که بسیاری از آنان به همراه خانواده‌های خود به قم مهاجرت نموده‌اند.

این فایل شامل:

موقعیت جغرافیایی استان قم

ویژگی های اقلیمی شهر قم

دما و رطوبت

سطح آب های زیرزمینی

میزان بارندگی

وزش باد

تابش آفتاب

ویژگیهای زمین شناختی و ژئومورفولوژیکی

پوشش گیاهی استان قم

ویژگی های جمعیتی استان قم

سیستم سرمایش

سیستم گرمایش

طراحی ساختمان ایده آل در قم۲

مصالح ایده آل

۴۷۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *