خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت معبد یونیتی

دانلود پاورپوینت معبد یونیتی

پاورپوینت معبد یونیتی

معبد یونیتی

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۵۰ اسلاید می باشد که به بررسی و تحلیل معبد یونیتی اثر فرانک لوید رایت پرداخته شده است.

گوشه ای از مطلب:

طراحی معبد یونیتی جهشی ناگهانی در طراحی برای رایت بوجود آ ورد . در بررسی تجربیات خود از طراحی معبد یونیتی بیان می کند که اولین باری است که متوجه شده است که مکان اصلی یک ساختمان فضای آن است نه دیوار هایش . مورخان معماری در مورد نبوغ رایت در طراحی و استفاده مناسب از فضا در طرح هایش ، نظراتی را بیان کرده اند . پیتر بلیک در کتابش معماران ماهر ، بخشی را به نام رایت با عنوان استاد استفاده از فضا نام گذاری کرده است .  ساختمان در سال ۱۹۰۸ تکمیل شد . انجمن عمومی یکتا پرستان مالک معبد یونیتی هستند و از آن استفاده می کند . اگر چه سازمان های دیگری مثل موسسه تعمیر و بازسازی معبد یونیتی مسئول مرمت و بازسازی این معبد هستند و تا کنون ۱۵ میلیون دلار صرف مرمت و بازسازی آن کرده اند و امیدوارند که کار بازسازی و مرمت آن را تا سال ۲۰۰۸ و صدمین سالگرد تکمیل این ساختمان را به پایان برسانند .

تصور می کنم که این اولین بار است که فضای داخل ساختمان به عنوان بخشی از ساختمان در نظر گرفته شده است وقتی که در معبد شسته اند ، در زیر قطعه ای بزرگ از سقف نشسته اید که به چشمانتان این اجازه را می دهد که از  چهار گوشه این ساختمان به طرف ابرها حرکت کند و دیوارهایی که در آن سوراخ هایی داشته باشد وجود ندارد . و خواهید فهمید که فضای داخلی این ویژگی را داراست که تماشا در هر جا قرار بگیرد ، را حسی را در او بوجود می  آورد . بر روی این نظریه بسیار کار کرده ام زیرا در ذهن من این طور جا افتاده است که هنگامی که آن ساختمان را ساختم واقعیت وجودی ساختمان دیوارها و سقف آن نیست بلکه فضای داخلی است که در آن زندگی می کنیم .

این فایل شامل:

معرفی کامل معبد یونیتی

پلان

نما

مقطع

پرسپکتیو ایزومتریک

معرفی بصری فضاها

همسایگی

مسیر های دسترسی

ورودی ها

مقایسه با دیگر آثار لوید رایت

طرح اصلی

تحلیل احجام و فرم

عناصر تکراری

سلسله مراتب

سازه

هندسه

تشابه فرمی پلان و نما

حذفی و الحاقی

نور طبیعی

نور مصنوعی

صدا

رنگ

طراحی

تزئینات

۷۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *