خانه / دانلود / پاورپوینت سبک رومانسک

پاورپوینت سبک رومانسک

سبک رومانسک

سبک رومانسک

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۲۸ اسلاید می باشد و قابل ویرایش است.

گوشه ای از مطلب:

گسترش معماری سبک رومانسک در اروپا به طور مشخص در چهار کشور : فرانسه ، انگلستان ، آلمان و اسپانیا قابل بررسی است . در هریک از این چهار کشور معماران سبک رومانسک با ظرافت و نوآوری های خاصی معماری های این دوره را با شرایط و خصوصیات کشور خود وفق داده و همین امر سبب شد تا ویژگی های خاصی در سبک رومانسک هر یک از این کشورها قابل ملاحظه باشد. در هریک از این کشورها معماری رومانسک به شیوه های گوناگون اجرا گردیده است و در مناطق مختلف هر کشور روش ساخت بناهای این سبک به ویژه کلیسا ها بنا به ابتکارات معماران متمایز گردیده است . چنانچه فقط در کشور فرانسه بیش از ده شیوه از این معماری وجود دارد .

معماری رومانسک در این ناحیه بخصوص در ایالات لومباردی به کلیساهای رومانسک اروپایی و به طور واضح تر به معماری رومانسک آلمان نزدیک تر هستند و علت این مسأله شاید این باشد که آلمان و ایالت لومباردی ایتالیا از زمان کارولنژ روابط سیاسی و فرهنگی نزدیکی با یکدیگر داشتند که از نظر هنری نیز بر یکدیگر تأثیذ گذارده اند. شاید دقیقاً نتوان تأثیرات معماری رومانسک آلمان و لومباردی بر یکدیگر را مشخص نمود. سبک های تزیینی بکار گرفته شده در نمای کلیسای ” اشپایر آلمان ” به شیوه لومباردی و به ویژه از کلیسای ” سن آمبرجو ” در میلان اقتباس شده است . به عنوان مثال قوس های زیر قرنیز هر طبقه از برج های کلیسا اشپایر و همچنین پنجره های قوسی در این کلیسا منشأ لومباردی دارند . به عبارتی از کلیسای سن امبرجو تقلید شده اند چون که این قوس های متقاطع در مقیاس کوچک توسط معماران لومباردی در سراسر نخستین سال های سده میان استفاده شده است .

این فایل شامل:

رومانسک

آثار معماری

نمازخانه کاخ شارلمانی

کلیسای دیر ین میکائیل

معماری رومانسک در اروپا

سبک رومانسک در فرانسه

کلیسای کلونی دوم

سبک رومانسک در ایتالیا

مرکز ایتالیا

کلیسای پیزا

برج ناقوس

جنوب ایتالیا

سبک رومانسک در انگلستان

کلیسای دورم

سبک های معماری رومانسک

سبک لومباردی

کلیسای سن آمبروجو

سبک نرماندی

سبک توسکان

سبک آکتین

سبک کلونی

پیکر تراشی و نقش برجسته در معماری رومانسک

۴۶۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *