خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت معماری صخره ای

دانلود پاورپوینت معماری صخره ای

معماری صخره ای

معماری صخره ای

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۲۹ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

معماری‌ صخره‌ای‌ عبارت‌ است‌ از «بهره‌گیری‌ از صخره‌های‌ طبیعی‌ در جهت‌ ایجاد فضاهای‌ متناسب‌ با نیازهای‌ انسان‌» این‌ نوع‌ معماری‌ حاصل‌ مبارزه‌ و تقابل‌ انسان‌ با طبیعت‌ سخت‌ و خشن‌ به‌ منظور ایجاد سرپناه‌ و مسکن‌ است‌. در معماری‌ صخره‌ای‌ سنگ‌ طبیعی‌ کالبد اصلی‌ فضاهای‌ ایجاد شده‌ است‌ و سایر مصالح‌ نقش‌ کمتری‌ دارند و شکل‌ فضاها عکس‌العمل‌ طبیعی‌ عملکرد آنهاست‌ و تغییرات‌ ایجاد شده‌ توسط‌ انسان‌ برای‌ برآوردن‌ نیازهایش‌ می‌باشد. در این‌ نوع‌ معماری‌ ایجاد فضاها به‌ صورت‌ تدریجی‌ از فضای‌ کوچک‌ آغاز و به‌ فضای‌ بزرگ‌ می‌رسد و فضاهای‌ موردنظر در درون‌ توده‌ صخره‌ها کنده‌ می‌شود. در معماری‌ صخره‌ای‌ جنبه‌های‌ دفاعی‌ مسکن‌ در برابر هجوم‌ انسان‌ها، حیوانات‌ و حوادث‌ طبیعی‌ بیش‌ از سایر عوامل‌ موردنظر است‌ و برخلاف‌ معماری‌ غیرصخره‌ای‌ که‌ بر اثر عوامل‌ طبیعی‌، گذشت‌ زمان‌ و یا توسط‌ خود انسان‌ها ویران‌ و تخریب‌ می‌شود، پایداری‌ بیشتری‌ داشته‌ و در بازسازی‌ تاریخ‌ و فرهنگ‌ اقوام‌ و ملل‌ مختلف‌ حائز اهمیت‌ است‌.

هر یک‌ از طبقات‌ معمولاً دارای‌ سند جداگانه‌ای‌ است‌ که‌ بین‌ اهالی‌ معامله‌ می‌شود. صخره‌ها را به‌ندرت‌ به‌ غیربومی‌ها می‌فروشند.  حفر صخره‌ کار مشقت‌باری‌ است‌ و با استفاده‌ از کلنگهای‌ نوک‌ تیز مخصوص‌ صخره‌کنی‌ و از تراشِ تکه‌ تکه‌ فضاهای‌ کوچک‌ و وسعت‌ دادن‌ به‌ آن‌ انجام‌ می‌گیرد. این‌ کار در سالهای‌ اخیر به‌ دلیل‌ کاهش‌ صخره‌های‌ قابل‌ حفر و گسترش‌ معماری‌ غیرصخره‌ای‌ کم‌رونق‌ شده‌ و معمولاً حفر صخره‌ برای‌ ایجاد فضاهای‌ غیرمسکونی‌ صورت‌ می‌گیرد.  کندوان‌ دارای‌ ده‌ محله‌ است‌. این‌ محله‌ها برپایه‌ عوامل‌ طبیعی‌ (شیارها و گسل‌ها که‌ در جهت‌ شرقی‌ ـ غربی‌ روستا را قطع‌ کرده‌اند) و عوامل‌ اجتماعی‌ بنا شده‌اند.

مدرسه قدیم روستا، به همان شیوه و طرح واحدهای مسکونی ساخته شده‌است، با این تفاوت که عرض و عمق کیچه و مسیر ورود آن بیشتر از واحدهای مسکونی است. به طور کلی هرچه از ابتدای کیچه به عمق آن می‌رویم ابعاد کلاسها گسترده‌تر می‌شود و این، به دلیل افزایش ضخامت بوده‌است. طول کیچه مدرسه که در کوه کنده شده- حدود ۱۸ متر می باشد و عرض آن از ابتدا تا انتها بین ۱۵ الی ۶ متر متغیر است. در مجموع این مدرسه دارای ۵ فضا که از آنها به عنوان کلاس و دفتر استفاده می‌شده است.

این فایل شامل:

مقدمه

انواع معماری صخره ای

معماری صخره ای در ایران

روستای کندوان

شکل گیری روستای کندوان

معماری صخره ای کندوان

موقعیت جغرافیایی

بافت مسکونی روستا

مراحل توسعه بافت مسکونی

تنوع صخره ها

فضاهای داخلی مسکن های صخره ای

مسجد در کندوان

روستای میمند

شکل گیری روستای میمند

معماری صخره ای میمند

موقعیت جغرافیایی

معنی میمند و اصطلاح آن

خصوصیات طبیعی

حمام در میمند

مدرسه در میمند

مسجد در میمیند

حسینیه در میمند

منابع

۴۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب