خانه / دانلود / پروژه پاورپوینت معماری یونان

پروژه پاورپوینت معماری یونان

معماری یونان

معماری یونان

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۶ اسلاید می باشد و قابل ویرایش است.

گوشه ای از مطلب:

مسئله مهم در تکامل معبد های یونانی ، روابط هندسی ،ابعاد آنها بوده که در روند تکاملی شان نزدیک شدن به نسبتهای ۲ به ۱ دیوار طولی دو برابردیوار عرضی را مشاهده می کنیم. اگر چه هیچگاه این نسبت به طور دقیق در معابد یونان دیده نشده ولی تناسب در معماری و پیکر سازی و هارمونی در موسیقی از نظر یونانیها مقوله واحدی بوده است. البته ذکر این نکته ضروری است که معابد دوره کهن یونان غالباً دراز و کم عرض بودند که نسبت میان دیوار طولی به دیوار عرضی ۳ به ۱ است.

ضخامت ستونها و فاصله کم کم احتمالاً دلیلی ساختمانی دارد. معماران در این دوره نمی توانسته اند به مقاومت مصالح مورد استفاده اطمینان داشته باشند. لذا به طور منطقی بر استحکام کارشان افزوده اند، مثلاً در گوشه های بنا سر ستونهای بالشتکی شکل بزرگتر شده و سطح اتکا به نفس فواصلی که توسط سنگهای حمال پل بندی شده، افزایش یافته است.

معبد زئوس المپیا در شهر آتن یکی از دیدنی های شهر آتن است که گردشگران برای بازدید آن هر روز به آن مراجعه می کنند. آنچه در عکس دیده می شود تنها بازمانده ای از معبدی است که روزگاری در این منطقه قرار داشته است. این معبد در طول سالیان مختلف در اثر حوادث طبیعی و جنگ و غارت ساکنان آتن برای ساختن ساختمان و غیره تخریب شده است. در کنار معبد المپیای زئوس دروازه هادریان و استادیوم المپیک قرار گرفته است. معبد زئوس المپیا به خدای اساطیری و خدای المپیای آتن یعنی زئوس تقدیم شده است. ساخت این معبد در حدود قرن ششم پیش از میلاد آغاز شده است. اما این معبد تا زمان روی کار آمدن رومیان و اشغال آتن به صورت کامل در نیامد. در این دوره بود که به مناسبت فتوحات امپراتور هادریان دروزاه هادریان ساخته شد. دروازه هادریان در قرن دوم پس از میلاد ساخته شد. این معبد در دوره امپراتوری رومیان مجدداً بازسازی و مرمت شد و به محلی از اساطیر یونانی به خدایان رومی تغییر کاریری داد.

این فایل شامل:

معابد یونان

دوره کهن یونان

دوره کلاسیک یونان

معماری

معبد هرا

معبد آپولون

معبد آرتمیس

باسیلیکای پستئوم

معبد آپولوایپکروس

معبد پارتنون

معبد زئوس

پیکره ی زئوس

انتقال تندیس

معبد آفائیا

آکروپلیس

معبد آتنا

معبد ارختئوم

معبد زئوس

تولوس

معبد ب

۷۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *