خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت ال نینو

دانلود پاورپوینت ال نینو

دانلود پاورپوینت ال نینو

 

ال نینو

ال نینو به صورت فایل پاورپوینت و شامل ۱۸ اسلاید مصور و با فیلم توضیحات جامع است.

 

گوشه ای از مطلب :

 

النینو یک شکست میان اتمسفر و اقیانوس آرام میباشد که نتیجه آن ایجاد تغییرات آب و هوایی میباشد . بیشتر در سواحل غربی آمریکای جنوبی نزدیک به خط استوا اتفاق می افتد . در این رویداد لایه سطحی آب اقیانوس در شرق اقیانوس آرام در ناحیه ای گرم میشود و این گرما ۴ ماه و یا بیشتر ادامه می یابد .

پدیده النینو همیشه با تغییرات فشار جو در سطح دریا همراه است به طوری که هوا شناسان النینو را به عنوان یک پدیده منفرد نمی بینند ، بلکه از النینو نوسان جنوبی یا ENSO-(southern oscillation El nino)  صحبت میکنند که همانند پاندولی بین دو حالت النینو(حالت گرم شدن آب) و لانینا (سرد شدن آب) در نوسان است.

در طول پدیده ال نینو باد ها در استوا بر روی اقیانوس از غرب به شرق می وزند . این بادها در سطح آب اقیانوس جابجا شده و آبهای گرم سطح اقیانوس را که بوسیله خورشید در مناطق گرمسیری حرارت دیده اند ، به سواحل غربی شمال و جنوب قاره آمریکا می آورد . به دنبال آبهای گرم ، بارندگی نیز به سمت مشرق متمایل می شود ، سیل در پرو و خشکسالی در اندونزی و استرالیا رابه همراه دارد.

 باد های تجارتی شرقی توسط یک الگوی پر فشار در شرق اقیانوس آرام و یک الگوی کم فشار در غرب آن، رانده می شوند. وقتی این گرادیان فشار ضعیف می شود، باد های تجارتی نیز ضعیف میشوندواین امکان را فراهم می کنند که آبهای گرم از غرب اقیانوس آرام، به سمت شرق جابجا شوند.

 

هنگامی که اب های سطحی به سمت شرق جابجا می شوند، ابرها و طوفان های تندری نیز با آنها به سمت شرق سوق داده می شوند و موجب ایجاد شرایط خشک در مناطقی مثل اندونزی و استرالیا می شوند.

 

این فایل شامل :

 

تعریف النینو

النینوچیست؟

دلیل وقوع النینو

اثرات النینوبرجو

اثرات النینوبر محیط زیست

منابع

و شامل تصاویری کامل از ال نینو است.

۳۶۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب