خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت جوشکاری آلومینیوم

دانلود پاورپوینت جوشکاری آلومینیوم

جوشکاری آلومینیوم

جوش آلومینیوم

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۵ اسلاید مصور و تخصصی است.

 

گوشه ای از مطلب :

 

—با افزایش دما وکاهش دما ساختار کریستالی آلومینیوم تعییر نمی کند در حالی که در فولاد با افزایش یا کاهش دما استحاله فازی رخ می دهد بدین معنی که تغییر در سرعت سرد کردن اقر کمی بر آلیاژ آلومینیوم دارد از آنجایی که AL ساختار کریستالی   fcc دارد با افت دما و یا ایجاد شیار در ساختار فلزی چندان افت پیدا نمی کند .

تمایل زیادآلومینیوم به اکسیده شدن یکی ازمشکلات جوشکاری آلومینیوم وآلیاژهایش را ایجاد می کند.نقطه ذوب اکسیدآلومینیوم۲۰۵۰ درجه سانتی گراد بوده و در آلومینیوم جامد یامایع حل نمی شود.بنابراین باید به لایه اکسیدی آلومینیوم به روش های مکانیکی یاشیمیایی قبل ازعملیات جوشکاری یاهمزمان باآن برداشته شود.

آلومینیوم مذاب وآلیاژهای آن به سهولت قابلیت جذب هیدروژن را دارند. یکی از مشکلات مهم در جوشکاری ذوبی آلومینیوم ایجاد خلل و فرج یا تخلخل در جوش می باشد که ناشی از جذب، پس دادن و محبوس شدن حباب های هیدروژن است.

در این فرآیند قوس الکتریکی بین اکترود غیر مصرفی تنگستن و سطح کار ایجاد می شود نوک الکترود حوضچه مذاب و منطقه گرم اطراف آن توسط گاز آرگون که از اطراف الکترود خارج شده محافظت می شود .فلز جوش عموما از فلز قطعه کار و در بعضی موارد آمیزه ای از فلز و مفتول پر کننده است . در این فرایند غالبا به روانساز برای برطرف کردن لایه اکسیدی احتیاج نیست و عمل تمیز کردن قوس به هنگام مثبت بودن الکترود انجام می شود .

 

این فایل شامل :

—خواص آلومینیوم

تقسیم بندی آلیاژهای مختلف آلومینیوم

مشکلات اساسی در جوشکاری آلومینیوم

لایه اکسیدی

ترک برداشتن یا ترکیدگی

دیاگرام تعادل ALsi و حساسیت ترکیدگی این آلیاژ با درصدهای مختلفsi

جوشکاری آلومینیوم با فرآیندTIG

چگونگی تنظیم ماشین برای جوشکاری فرایند TIG

جوشکاری آلومینیوم با فرایند MIG

مزایای فرآیند جوشکاری آلومینیوم با فرایند MIG

طریقه جوشکاری است…

۶۴۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *