خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت خانه صالحی

دانلود پاورپوینت خانه صالحی

پاورپوینت خانه صالحی

خانه صالحی

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۲۵ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

یکی از زیباترین بناهای تاریخی دوره قاجاریه خانه ای واقع در محله سنگ سیاه (محله هشتم شیراز ),ضلع جنوبی مسجد الشهدا و در ابتدای کوچه هفت پیچ می باشد. در این محله خانه های ضیاییان ,سعادت,فروغ الملک و… واقع میباشند که اکثر این خانه ها عملکرد های جدیدی گرفته اند در ضمن ارامگاه سیبویه و مکان های مذهبی دیگر نیز در این محله واقع می باشد.که اساسا اسم محله نیز بر اساس همین ارامگاه می باشد. این خانه دارای دو بخش  اندرونی و بیرونی می باشدکه درب ورودی بخش اندرونی در پیچ سوم و درب ورودی بخش بیرونی در پیچ چهارم قرار داردو راه ارتباطی این دو بخش مسدود شده است.

در بخش بیرونی پس از عبور از یک دالان وارد شده که دارای یک حیاط مرکزی و هشت اتاق در سه ضلع شمالی ,غربی و شرقی است .در وسط حیاط مصفای این بنا یک حوض بیضی شکل زیبا ساخته شده است و دو درخت نارنج در اطراف ان قرار دارد. حیاط بیرونی بنا بسیار کوچکتر از حیاط اندرونی ان  است وشاید دلیل ان عدم فخر فروشی است که گذشتگان بر ان معتقد بودند. بخش اندرونی مالک شخصی داشته که هم اکنون مستاجرین در ان زندگی می کنند. قسمت ورودی هم ارتفاع با کوچه ولی بنا پایین تر ازسطح کوچه و با پله وارد ان می شویم.دارای حیاط مرکزی و ده اتاق که برخی مخروب شده اند و پنج نوع درخت که یکی از انها توت می باشد.

خانه صالحی به علت تزئینات بسیار زیبا و متفاوتی که دارد مشهور است. این بنا در ۳۰ | ۲ | ۱۳۵۴ به شماره ۱۰۷۰ در فهرست اثار ملی ایران به ثبت رسیده است و در سال ۱۳۸۴ سازمان میراث فرهنگی و گردشگری فارس کاربری ان را با تلاش هنرمند گرامی خانم بدر به خانه لباس های سنتی و ایینی تغییر داد.

این فایل شامل:

شناسنامه بنا

همجواری ها

دسترسی ها

توصیف بنا

توصیف تزئینات

پلان ساختمان

پلان بام

تحلیل پلان

نما و برش

پرسپکتیو

عکس از حیاط و مشخص کردن آن ها در پلان

عکس از نما

عکس از فضای داخلی و مشخص کردن آن ها در پلان

عکس از تزئینات و جزئیات

توصیف محله سنگ سیاه

گالری تصاویر

۷۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *