خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت بادگیر

دانلود پاورپوینت بادگیر

دانلود پاورپوینت بادگیر

دانلود پاورپوینت بادگیر شامل ۴۵ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

قسمت زمستان نشین پیش از آنکه نام فضای معینی باشد، به همه ی فضاهایی که در وجه شمالی حیاط ساخته می شوند تا از آفتاب زمستان که با زاویه ای مایل به درون اتاقها می تابد استفاده کنند، گفته می شود.

تابستان نشین نیز موقعیتی مانند زمستان نشین دارد با این تفاوت که در وجه جنوبی حیاط قرار گرفته است تا در تابستان از تابش مستقیم آفتاب در امان بماند و روی محور اصلی آن معمولاً فضای نیمه باز با تالار قرار می گیرد.

طرز کار بادگیر اصولا  بر این  پایه نهاده شده است که از وزش باد برای کشاندن هوای  خوش  به  درون  ساختمان و از عکس العمل نیروی  آن یعنی مکش برای راندن هوای گرم و آلوده استفاده می شود . شاید این توضیح لازم نباشد که چون باد به مانع یا  دیواره پره های درونی  بادگیر برخورد میکند  ناچار به فرود آمدن می شود،ولی عرض این نکته لازم است که شکافهای دیگر بادگیر که پشت به جهت وزش باد دارند ،هوای آلوده وگرم را بالا برده و به  دست  باد می سپارند و کار هواکش  و دستگاه مکنده  را انجام می دهند.

اما به نظر میرسد آنچه که کمتر مورد توجه اهل فن در این زمینه  می باشد ،  کارکردن  بادگیر براساس اختلاف  دمایی است که درحقیقت هنگامی  که وزش  بادی  به صورت محسوس وجود ندارد بادگیر بر اساس همین اصل عمل می کند.در روزبا توجه به آفتاب خوردن وجه جنوبی بادگیر هوای موجود در وجه جنوبی بادگیر گرم می شود و به بالا می رود. این هوا به وسیله جریان هوای داخل ایوان که به بالا کشیده می شود ، جبران می گردد و در حقیقت نوعی خلأ نسبی داخل ایوان ایجاد می گردد که هوای خنک داخل حیاط را به درون خود می کشد.

 

این فایل شامل:

تعریف باد

اقلیم و انواع آن

ویژگی معماری در اقلیم گرم و خشک

زمستان نشین و تابستان نشین

ایجاد سقف های گنبدی شکل

ساخت بادگیر

قسمت های تشکیل دهنده بادگیر

نوع عملکرد بادگیرها

انواع بادگیر

بادگیر اردکانی

بادگیر کرمانی

بادگیر یزدی

تقسیم بندی بادگیرها

شکل برش میله

تعداد و انواع دهانه

بادگیرهای یک طرفه

بادگیرهای دو طرفه

بادگیرهای سه طرفه

بادگیرهای چهار طرفه

بادگیرهای چند وجهی

بادگیر چپقی

تعداد اشکوب

ساختمان داخل میله

تیغه و دریچه بادگیر

تعیین بلندی میله بادگیر

نحوه ساخت بادگیر

مصالح ساختمانی بادگیر

نماسازی بادگیرها

بادگیر دولت آباد یزد

تاثیر بادگیر در اقلیم گرم و خشک

منابع

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۵۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …