خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت انواع سنگ ها

دانلود پاورپوینت انواع سنگ ها

انواع سنگ ها

انواع سنگ ها

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۶۱ اسلاید می باشد و قابل ویرایش است.

گوشه ای از مطلب:

پوسته جامد و سخت زمین از سنگ درست شده است  و سنگ ها خود از قسمت های ساده تری به نام کانی تشکیل شده اند.  کانی ها مواد جامد، طبیعی، غیرآلی، معمولا متبلور، همگن و با ترکیب شیمیایی نسبتاً معین است که سازنده اصلی سنگهای پوسته جامد زمین می‌باشد . این مواد که بر اساس قوانین خاصی متبلور می‌گردند بر اساس خواص فیزیکی، سیستم‌تبلور، ماکل یا دوقلویی و خواص شیمیایی خود قابل شناسایی و تشخیص هستند.این مواد علاوه بر زیبایی ظاهری خود به دلیل دارا بودن ارزش اقتصادی و علمی از دیرباز مورد توجه خاص انسان بوده‌اند. چرا که بسیاری از جواهرات، سنگهای معدنی و ……… در واقع کانی هستند.

سنگ های آذرین بیرونی از سرد شدن گدازه که توسط دهانه و یا مجرای آتشفشان به بیرون ریخته شده است ، به وجود آمده اند و از آنجا که به سرعت سرد شدند اندازه دانه ها در آنان بسیار ریز و در مواقعی شیشه ای می باشند.  سنگ های آذرین درونی از سرد شدن ماگما در درون زمین به وجود آمده اند. از آنجا که در این محیط ماگما فرصت سرد شدن را دارد بنابراین اندازه دانه ها بزرگ می شود .

دگرگونی مجاورتی نامی است که به تغییراتی که در هنگام نفوذ ماگما درون سنگ های اطراف ایجاد می شود اطلاق می گردد. از آنجا که در سطح تماس ماگما با سنگ های اطراف درجه حرارت بسیار بالا می باشد،بنابراین تغییرات در این مرز بسیار شدید بوده اما با دور شدن از آن کم تر می شود. در اطراف سنگ های آذرینی که از سرد شدن ماگما به وجود آمده است، یک زون دگرگونی به نام هاله دگرگونی مجاورتی تشکیل می شود. هاله دگرگونی یاد شده ممکن است دارای درجات متفاوت دگرگونی باشد. کانسارهای معدنی مهمی ممکن است دراین زون دگرگونی و یا در اطراف آن تشکیل شوند.

این فایل شامل:

سنگ ها

بلور

نحوه تقسیم بندی

انواع سنگ ها

سنگ های آذرین

انواع سنگ های آذرین

سنگ های فانرتیک

سنگ های رسوبی

هوازدگی برجا

سنگ های رسوبی کلاستیک

شیل

سنگ های رسوبی بیوشیمیایی

سنگ های رسوبی شیمیایی

سنگ های دگرگونی

انواع سنگ های دگرگونی

سنگ های دگرگونی ناحیه ای

دگرگونی دینامیک

چرخه سنگ

کانی

طبقه بندی کانی ها

شناسایی کانی ها

کاربرد کانی ها

ویژگی کانی ها

ساخت سنگ های آذرین

سنگ های دگرگونی

ویزگی های مهندسی

سنگ رسوبی

بافت سنگ های رسوبی

سنگ های رسوبی آواری

سنگ های رسوبی غیر آواری

۴۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب