خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت بررسی تمدن مصر

دانلود پاورپوینت بررسی تمدن مصر

دانلود پاورپوینت بررسی تمدن مصر - www.perozheha.ir

پاورپوینت بررسی تمدن مصر

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۹۴ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:
مصر  سرزمینی است  در شمال شرقی قاره  آفریقا کهبا مساحت    ۴۴۹،۰۰۱،۱ کیلومتر مربع، بیست و هشتمین کشور بزرگ جهان محسوب می‌شود.
در شمال مصر دریای مدیترانه و در مشرق آن دریای سرخ قرار دارد. از سمت جنوب با سودان و از غرب با کشور لیبی همسایه است. از ناحیه صحرای سینا به فلسطین نیز ارتباط دارد . پایتخت مصر شهر قاهره است و از دیگر شهرهای مهم آن می‌توان به اسکندریه، اسوان، جیزه، فیوم و پرت سعید اشاره کرد. شهرهایی مانند سلوم، بردیا، سیدی برانی، مطروح و العلمین نیز به سبب وقایعی که طی جنگ جهانی دوم در آنها به وقوع پیوست مشهور شده‌اند.
در شرق  و شمال شرقی این کشور شبه جزیره سینا قرار دارد که تا قبل از قرن نوزدهم به خاک مصر متصل بود .  اما در این قرن کانال سوئز  را  حفر کردند که آن را  از  خاک  مصر جدا  و  دریای  سرخ  را  به دریای  مدیترانه متصل می‌کرد .  این کانال  ۱۶۸ کیلومتر طول دارد  و  چون مسیر ارتباطی میان سه قاره اروپا، آسیا و آفریقاست، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

این کشور با تمدن ۳۰۰۰ ساله به جهت توانایی در معماری   و  استفاده  ازرودخانه نیل برای اهداف کشاورزی  ،  اجتماعی ،  فرهنگی و  مذهبی  در   زمینه  فرهنگ  به اوج خود رسیده بود .  اهمیت  رودخانه نیل در  زندگی مصریان باستان در تاریخ گذشته این کشور قابل رویت بوده  و  اثرات آن بر جنبه های مختلف هنری ، مذهبی، فرهنگی، سیاست و زندگی اجتماعی این کشور منعکس گردیده است.

تک تک ستونها ،  که  یا  چهار گوش ساده اند یا  به صورت  یک شانزده ضلعی یخ دار تراشیده شده اند، تناسب و فضایی هنری با یکدیگر  پدید  می آورند . تقریباً  نزدیک  به دویست  پیکره نقش برجسته همه جانبی  در  ارتباط با  معماری این  معبد ساخته شده بوده اند . نقشهای نیم برجسته با رنگهای درخشان  و  خیره کننده ای که  سراسر  دیوارها  را  پوشانده  بودند و بقایایشان را امروزه هم می توان مشاهده کرد، به همین علت ساخته شده بودند.

این فایل شامل:

جغرافیای مصر

سرزمین مصر

نقشه مصر

فرهنگ مصر باستان

دستورالعمل های کلی سیاست فرهنگی

ساختارهای سازمانی و اداری

هنرهای نمایشی

تئاتر

فولکلور

نمایش رقص

هنرهای تجسمی

موزه ها

تاریخ مصر

دوره پیش دودمانی

دوره دودمانی آغازین

دودمان یکم مصر

دودمان دوم مصر

دودمان سوم مصر

اهرام مصر

مرقد ملکه حشتپ سوت

معبد رامسس

نام خدایان مصر باستان

آلبوم تصاویر

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۹۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …