خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی

دانلود پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی

مجتمع مسکونی

نمونه موردی مجتمع مسکونی

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۸۱ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

مجموعه مسکونی زیتون از شمال به خیابان رزمندگان واز شرق وجنوب به دو خیابان ده متری فرعی محدود شده است.این مجموعه از پنج حیاط تشکیل شده است . مجتمع دارای۱۸بلوک۴ طبقه و۱۶ بلوک ۳ طبقه و ۸برج ۹ طبقه  می باشد. پارکینگ به زیرزمین انتقال یافته است. عمارت ورودی در طبقه همکف دارای تعدادی فروشگاه است که نیاز مجموعه را تامین می کند.در طبقه زیر این عمارت یک سالن سینما واجتماعات ویک سالن ورزشی سرپوشیده در نظر گرفته شده ودر طبقات بالای همکف آپارتمان های مسکونی واقع است.تقریبا ۲۵%آپارتمانها یک خوابه ۲۵%سه خوابه و۵۰% دو خوابه اند که ۳۰%آپارتمانها برای ناتوانهای جسمی طراحی شده است.مجموعه براساس استانداردهای مقاوم سازی در برابر زلزله محاسبه ،طراحی وساخته شده است وبه سیستم اعلام حریق مجهز است.

کلیه احجام به شکل مکعب ومکعب مستطیل طراحی شده اند به جز در قسمت ورودی که از فرم منحنی استفاده شده است ودر واقع طراح با متمایز کردن حجم ورودی تاکید بصری در این قسمت را موجب میشود. از طرفی فرمهای مکعب ومکعب مستطیل دارای خوانایی میباشند وطراحی کردن در این فرمها امکان استفاده از حداکثر فضا را بوجود می آورد.

از اجتماع هر چند بلوک  در اطراف هم یک قلمرو  خصوصی  برای آنها تشکیل میشود که با چند پله از قلمرو عمومی متمایز میشود ورود به قلمرو خصوصی هربلوک از دوجهت عمود بر هم میباشد.یک مدول یکسان قلمرو هرچند بلوک را مشخص می کنند.

پله ها درچهار طرف دو خط عمود برهم که از مرکز مدول عبور میکنند قرار می گیرند . قابل ذکر است  که  فقط بلوکهای ۹ طبقه این مجموعه دارای آسانسور میباشد .

این مجموعه از شمال همجوار با خیابان اصلی و یک میدان می باشد و یک خیابان فرعی شمالی – جنوبی از بین دو سایت عبور می کند که دسترسی پیاده مجموعه از خیابان اصلی ودسترسی سواره از خیابان فرعی بین دو سایت می باشد.سایت از میدانی که در روبروی خیابان اصلی است تاثیر گرفته است.این مجموعه شامل دو بلوک  متقارن می باشد که هر بلوک دارای چهار طبقه وبیست ویک واحد است .در ضلع جنوبی سایت پارکینگ مجمو عه و به صورت سر باز طراحی شده است.

این فایل شامل:

مجموعه مسکونی زیتون اصفهان

ورودی سواره و پیاده

سلسله مراتب

توده و فضا

هندسه فضای باز

اصل محصور کردن فضا

اصل مقیاس و تناسب

اصل فضاهای متباین

اصل قلمرو

اصل ترکیب

تفکیک وجه

نمای ورودی

تقارن و خط اسمان

حرکت های افقی و عمودی در نما

تفکیک واحدها

پلان زیر زمین

تیپ بندی واحدها

دیاگرام

مجتمع مسکونی پیروزی اهواز

نماها

دسترسی سواره و پیاده

اصل آگاهی از فضا

شکل گیری فرم پلان

اصل مقیاس و تناسب

اصل فضاهای متباین

اصل قلمرو

اصل ترکیب

تقارن

تفکیک وجه

استخوان بندی

سلسله مراتب عمودی

پلان طبقه همکف

پلان طبقه اول

پلان طبقه سوم

تفکیک واحدها

تیپ بندی

هندسه اتاق ها

دیاگرام

۱۲۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب