خانه / دانلود / دانلود مطالعات اقلیم تهران

دانلود مطالعات اقلیم تهران

دانلود مطالعات اقلیم تهران

دانلود مطالعات اقلیم تهران به صورت word و شامل ۱۴ صفحه می باشد و قابل ویرایش است.

گوشه ای از مطلب:

شهر تهران در دامنه جنوبی کوه‌های البرز و حاشیه شمالی کویر مرکزی ایران در دشتی نسبتاً هموار واقع شده که شیب آن از شمال به جنوب است. این شهر به وسیله دو رود اصلی کرج در باختر و جاجرود در خاور همراه با رودهای فصلی جعفرآباد یا دربند، دارآباد، درکه و کن که همگی از شمال به جنوب جریان دارند، مشروب می‌‌گردد.

شهر تهران از نظر جغرافیائی در ۵۱ درجه ۱۷ دقیقه تا ۵۱ و ۲۳ دقیقه طول خاوری و ۳۵ درجه و ۳۶ دقیقه تا ۳۵ درجه و ۴۴ دقیقه عرض شمالی قرار گرفته و ارتفاع آن در جنوب ۱۱۰۰، در نواحی مرکزی ۱۲۰۰ و در شمال ۱۷۰۰ متر است.

در ماه آخر فصل زمستان به طور مشخصی شرایط حرارتی بهبود یافته و دمای هوا در روز تا ۱۵ درجه افزایش می‌یابد. با شروع فصل بهار، متوسط حداکثر دما به بیش از ۲۰ درجه می‌رسد. اگرچه در فروردین ماه، متوسط حداقل دما حکایت از سرد شدن هوا در ساعات شب دارد، ولی در مجموع، شرایط آب و هوایی در این ماه مطلوب است. فصل بهار بسیار کوتاه است و از اواسط ماه می‌‌(۱۰اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) در گرم‌ترین ساعت روز می‌توان شاهد ظهور گرمای تابستانی بود.

البته در ماه های ژوئن و ژوئیه، شرایط حرارتی هوا به مرز احساس آسایش در رطوبت هوا نزدیک می‌‌شود و این امر بیان کننده آن است که در برخی از سال‌ها، به دلیل گرم‌تر بودن هوا در گرم‌ترین ساعات روز، ممکن است، نتوان شرایط حرارتی مناسبی در این فضاها فراهم ساخت ،‌اما در کلیه ماه‌های یاد شده، شرایط حرارتی هوا ، در عصر ها و شب‌ها  داخل منطقه آسایش یا زیر حد پایین منطقه آسایش است . بنابر این حتی در گرم‌ترین ماه سال فضاهای آزاد می‌‌توان شرایط حرارتی مناسبی داشته باشند . در فصل زمستان هوا به قدری سرد می‌‌شود که حتی در گرم‌ترین ساعات روز فضاهای آزاد واقع در آفتاب به اندازه کافی گرم  واز نظر آسایش مناسب نیستند.

این فایل شامل:

ویژگی های جغرافیایی

موقعیت طبیعی شهر تهران

دما و رطوبت

بارندگی

وزش باد

نمودار جهت قرار گیری ساختمان ها

نمودار جهت و سرعت وزش باد

شرایط حرارتی در فضاهای آزد

شرایط حرارتی در فضاهای داخلی

جدول بیوکلیماتیک ساختمانی

توپوگرافی

آب های سطحی

آب های زیر زمینی

مطالعات زمین شناسی

ژئومورفولوژی

تکنونیک

خطر زمین لرزه تهران

طبقه بندی مقاومت خاک تهران

۴۳۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب