خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت فرهنگسرای بهشت

دانلود پاورپوینت فرهنگسرای بهشت

پاورپوینت فرهنگسرای بهشت

فرهنگسرای بهشت

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۹ اسلاید می باشد. همچنین می توانید از این فایل به عنوان پروژه درس مرمت نیز استفاده کنید.

گوشه ای از مطلب:

استان پهناور خراسان با مساحت ۲۳۸ هزار کیلومتر مربع – ۱۴٫۶ در صد خاک کشور – به سه استان خراسان شمالی و خراسان جنوبی و خراسان رضوی تقسیم گردید .  شهر مشهد – مرکز استان خراسان  رضوی در ۳۶ درجه و ۱۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۹ درجه و ۳۶ دقیقه طول شرقی نسبت به مبدا گرینویچ واقع شده است . ارتفاع این شهر از سطح آبهای آزاد حدود ۹۸۵ متر است.

الگوی ساختار کالبدی و استخوان بندی اصلی شهر مشهد خطی بوده است . حرم مطهر به صورت هسته ای دروسط این خط (محور بالا خیابان و پایین خیابان ) قرار دارد و سایر عناصری شهری به صورت هسته های پراکنده در مجاورت محور خطی قرار می گیرند . این محور به عنوان عنصر قوی در این دوره نحوه استقرار فعالیت های شهری و چگونگی توسعه شهری در آینده را به خود معطوف می کند.

به دلیل عدم وجود کتیبه در بنا که بتواند مبین وجود قدمت اثر باشد نمی توان  تاریخ آن را دقیقا“ مشخص نمود. اما بر اساس مستندات شفاهی و همچنین عناصر و جزئیات وویژگی های به کار رفته در بنا و مطالعه در کتب تاریخی و عکس های قدیمی شهر مشهد می توان قدمت بنا را به ۸۵ سال قبل یعنی اواخر قاجار و اوایل پهلوی نسبت داد و به دلیل کاربری جدید این بنا به فرهنگسرای بهشت معروف شده است . به منظور بازگشت و حفظ اصالت و هماهنگی سیمای عمومی بنا ضروری است الحاقات و مرمتهای غیر اصولی بنا حذف گردد. از جمله این موارد می توان به کولر گازی و نور افکن ها و جعبه برق نصب شده در نماهای بنا اشاره نمود . این الحاقات باعث بر هم ریختگی ترکیب کلی بنا شده است .

این فایل شامل:

معرفی جغرافیای سیاسی مشهد

معرفی جغرافیای اجتماعی مشهد

معرفی جغرافیای طبیعی مشهد

ساختار استخوان بندی شهر مشهد

هسته مرکزی شهر

مطالعات تاریخی فرهنگسرای بهشت

تاریخچه و وجه تسمیه

عکس هوایی

معرفی فرهنگسرای بهشت

تصاویری از نما

ویژگی های اثر

تصاویری از بنا

پلان طبقه اول

پلان طبقه دوم

تصاویری از فضاهای داخلی

آسیب شناسی

تابش نور خورشید

مرمت های غیر اصولی

تخریب بر اثار عوامل فیزیکی

حذف مرمت های غیر اصولی

۴۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *