خانه / دانلود / پاورپوینت تحلیل بنای فرهنگسرای فرشچیان

پاورپوینت تحلیل بنای فرهنگسرای فرشچیان

فرهنگسرای فرشچیان

فرهنگسرای فرشچیان

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۵۹ اسلاید می باشد و قابل ویرایش است.

گوشه ای از مطلب :

این بنا در خیابان توحید اصفهان مجاور زاینده رود واقع می باشد و توسط فرهاد احمدی در سال ۶۷ طراحی شده ولی بدلایلی در سال ۸۵ به بهره برداری رسیده!

سبک این بنا الهام گرفته از معماری سنتی ایران و روم باستان است. در طرح مرکز فرهنگی سینمایی ناگفته ها و عجایب رازآلود هم زمان با فرو بردن بیننده در تجربه ای ناخودآگاه آشکار می شوند. آن جا که به زیباترین وجه معماری سنتی ایران یعنی توجه به چهار عنصر نور، باد، آب، خاک و تفکر دیرینه و اسطوره یی فرهنگ ایرانی پرداخته می شود. این جریان نیرومند فکری ریشه در تفکرات فیلسوف بزرگ سهروردی و فلسفه اشراق دارد.در این میان آب نوع مادی عنصری است که می تواند با نور ترکیب شود و از آنجا که توانایی عبور نور و روشنایی را از خود دارد به عنصری مقدس تبدیل شده است. آب و نور به مثابه عناصر هویت بخش با یکدیگر ترکیب می شوند و بنیان فضایی زیبایی در معماری را پایه ریزی می کنند که حوض خانه نام دارد. در واقع حوض خانه معبدی مهری است مربوط به آناهیتا و مهر و تمام هنر معمار سنتی ترکیب آب و نور در این فضاست. این تدبیر نیز هوشمندانه در طراحی فضاهای داخلی مجموعه به کار گرفته شده است و موجب رساندن نور به فضاهایی که در زیر سطح زمین جای گرفته اند از قبیل رستوران و گالری ها می شود.

فضای هشت ضلعی مرکزی علاوه بر اینکه از نظر محل قرارگیری در مرکز پروژه قرار دارد به نوعی نقطه شروع حرکت بازدیدکننده و کاربران مجموعه نیز هست. هندسه قوی، حضور آب و ترکیب شدن آن با نوری که از پل های شفافی که به این فضا ختم می شود و گذر می کند فضایی مشابه سربینه حمام های سنتی ایجاد می کند که آنها نیز خود مرکز رویدادها و اتفاقات مهم اجتماعی بوده اند.

این فایل شامل :

معرفی کلی فضا

مجاورت

ورودیها

گالری و رواق

سالن کنفرانس

لابی با فرم هشتی

سالن دوبلر و گلیم بافی

رستوران

آمفی تئاتر سر بسته

آمفی تئاتر رو باز

پاساژ

حیاط مرکزی پاساژ

حوضخانه

شکل و فرم

فرم چلیپا گونه

نور

عناصر بصری

مصالح

سازه

مرکز فرهنگی فرشچیان اصفهان

منابع

۳۰۰۰تومان – خرید

درباره ی Honey

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *