خانه / دانلود / پاورپوینت نمونه موردی خانه سالمندان

پاورپوینت نمونه موردی خانه سالمندان

خانه سالمندان

خانه سالمندان

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۳۱ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

این مجموعه ی شش طبقه شامل ۹۱ اپارتمان و یک استراحتگاه عمومی است که در نگاه نخست به نظر می رسد با ساختمان های تجاری معمولی آمریکا تفاوتی ندارد. با مصالح ساده و سازه های معمولی و متعارفی که شکلی کاملا پیش پا افتاده دارد. اما در واقع عمل تهذیب و پالایش در این بنا به همان اندازه که عقلانی و هوشمندانه است، دقیق و ماهرانه نیز هست. بنابه نظر ونتوری نماهای ساختمان طوری طراحی شده اند که متفاوت به نظر برسند. قسمت بالای نمای اصلی ساختمان از دیوار اصلی جدا شده است و به این ترتیب برنقش نمای ساختمان به عنوان یک نقاب یکپارچه تأکید می کند.

ورودی اصلی بنا توسط فرورفتگی دوطبقه ای در یکی از اضلاع حجم  تعریف شده است که در مقابل  ورودی مجتمع مسکونی دایره ای شکل نیز می باشد. پس از گذشتن از ورودی به فضای باز مرکزی می رسیم که فضایی نسبتا عظیم بوده و نور روز از سقف شیشه ای آن به داخل نفوذ می کند. این فضا که فضایی نیمه عمومی است متعلق به تمامی ساکنین مجموعه می باشد و تمامی راهروهای ارتباطی طبقات به آن دید دارند. سهولت دسترسی و خوانایی و سادگی ارتباطات از جمله ایده های موثر در طراحی این مجموعه بوده است.

تمامی فضاهای ارتباطی میان واحدها، محل برخوردهای اجتماعی، بازی کودکان و استراحت سالمندان می باشد. دیوار بتنی صاف در پیرامون پروژه که دید به داخل را محدود می سازد، نشان دهنده تمایل به معماری درون گرا و حفظ عرصه های نیمه خصوصی در مجتمع را دارد. پل ها و سقف های بتنی توسط ستون های کوچک مجموعه نیز در این تراز قرار گرفته اند. نحوه جدا کردن فضاها از مسیرهای ارتباطی هم توسط جداکننده های شفاف و شیشه ای انجام گرفته است.

این فایل شامل:

خانه سالمندان گیلد

خانه سالمندان دامین

خانه سالمندان برگ بریت

خانه سالمندان امرالد

خانه سالمندان یاکولت

خانه سالمندان وزوکو

خانه سالمندان هومانیتاس

مجتمع ویل هلمینا

۴۹۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب