خانه / دانلود / پاورپوینت نمونه موردی داخلی و خارجی باغ موزه

پاورپوینت نمونه موردی داخلی و خارجی باغ موزه

پاورپوینت نمونه موردی داخلی و خارجی باغ موزه - www.perozheha.ir

 

نمونه موردی داخلی و خارجی باغ موزه

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۲ اسلاید می باشد که به معرفی ۵ نمونه موردی می پردازد.

گوشه ای از مطلب:

باغ موزه مینیاتور نخستین پارک ماکت مینیاتوری ایران است. در این باغ ۱۲ آثار تاریخی کشورمان که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده اند، به نمایش گذاشته شده است. به طوری که بازدیدکنندگان می توانند آثاری همچون تخت جمشید ، چغازنبیل ، میدان نقش جهان ، پاسارگاد ، تخت سلیمان، گنبد سلطانیه ، ارگ بم ، کتیبه بیستون و… را در اندازه یک بیست و پنجم مشاهده کنند.

باغ موزه برانلی واقع در پاریس که طراحی موزه این پروژه توسط ژان نوول معمار مشهور فرانسوی صورت گرفته و طراحی محوطه خارجی موزه یعنی باغ، به معمار منظر ژیل کلمان محول گردیده است.

ژیل کلمان در طراحی این باغ به بهترین نحو از پتانسیل نهفته در گیاهان متنوع برای رساندن مفاهیم مورد نظر در طراحی پروژه ای با این حجم بالا از استعاره و نماد پردازی بهره برده است.

آکادمی علوم کالیفرنیا اثری شگفت‌انگیز از معمار معروف ایتالیایی (رنزو پیانو) می‌باشد که در نوع خود از بهترین نمونه‌های طراحی همسان با طبیعت و بام سبز دنیا به شمار می‌رود. کانسپت این بنا، همانطور که خود رنزو پیانو به آن اشاره میکند، برداشته شدن تکه ای از زمین و ساختن بنا در زیر این تکه است، به طوری که کمتری نا هماهنگی و بی احترامی به طبیعت اطراف نداشته باشد؛ به طوری که حتی تمامی گیاهانی که بر روی سقف این بنا قرار گرفته اند کاملا” طبیعی هستند.

باغ موزه معماری ایران به عنوان عرصه و محیطی معرفی شده که روایت کننده زندگی مردم و سیر این زندگی در فضاهای زیست آنهاست. در این باغ سعی شده با توجه به پیشینه تاریخی ایران از دوره باستان تا‌کنون آثار به‌جای مانده به‌عنوان نماد در فضایی سبز که یادآور ایرانی کوچک است، گردآوری شود، که همگی مرتبط با هنر و طبیعت، دو عنصر اصلی وجودی این باغ هستند.

 

این فایل به بررسی نمونه موردی های زیر می پردازد:

باغ موزه هنر ایران

باغ موزه مینیاتور

باغ موزه برانلی

موزه طبیعت

موزه تاریخ طبیعی شانگهای

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۴۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …