خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت مرمت تکیه بیگلربیگی خانه حیدری

دانلود پاورپوینت مرمت تکیه بیگلربیگی خانه حیدری

تکیه بیگلربیگی خانه حیدری

تکیه بیگلربیگی خانه حیدری

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۶ اسلاید می باشد.

این فایل همچنین به عنوان پروژه مرمت و تحلیل این بنا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

گوشه ای از مطلب:

کرمانشاه از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران به شمار می‌رود و پیدایش آن به قرن چهارم میلادی باز می‌گردد و از آن دوران تا حمله اعراب به ایران به عنوان دومین پایتخت ساسانیان مورد توجه حکومت بود. اوج شکوفایی کرمانشاه بعد از اسلام، در قرن یازدهم میلادی یعنی دوران سلجوقیان بود؛ زمانی که این شهر به عنوان مرکز فرمانداری ایالت کردستان در غرب خاورمیانه برگزیده شد. با گذشت یازده قرن از حملهٔ اعراب به ایران، این شهر در دوران قاجار مجدداً شکل شهر نشینی خود را باز یافت و به‌دلیل قرارگرفتن در تقاطع دو محور شمال به جنوب و شرق به غرب و نیز همجواری با کشور عراق و واقع‌شدن بر سر راه شهرهای زیارتی کربلا و بغداد از اهمیت بسیاری برخوردار است. این شهر در جنبش مشروطه سهمی به سزا داشت و در جنگ جهانی اول و دوم به تصرف قوای بیگانه در آمد و پس از پایان جنگ تخلیه شد. همچنین این شهر در جنگ ایران و عراق، خسارات زیادی دید.

تکیه بیگلربیگی دربافت قدیمی شهرکرمانشاه،درخیابان مدرس(سپه سابق)مقابل مسجد جامع قراردارد.ساخت این تکیه درسال۱۳۰۹ه.ق توسط مرحوم خادم الحسین ”عبداله خان فراش باشی“ازمقامات مشهورومتنفذ کرمانشاه دردوره قاجار شروع وعملیات ساختمانی آن درسال۱۳۱۵ه.ق به اتمام رسید،همچنین تزیینات گچبری وآینه کاری آن درسال۱۳۲۶تکمیل شد.  تکیه بیگلربیگی دارای سه ورودی است. ورودی اصلی آن در جهت جنوب شرق قرار دارد.ورودی دیگر تکیه از طریق کوچه بن بست جبهه ی شمالی است.از طریق این ورودی میتوان به فضاهای مسکونی ضلع شمالی تکیه دسترسی پیدا کرد. ورودی سوم در جبهه ی جنوب غرب است .

بنا،بارضایت ومجاب کردن مالک باتوجه به وجهه فرهنگی،ارزشی وهمگانی بودن اثرتوسط سازمان میراث فرهنگی خریداری شده ودوباره به ساختمان تکیه الحاق شود،وساختمان مذکورباتوجه به تاریخ کهن وپربارمردم کرمانشاه وکرد، به بوم شناسی،مردم شناسی و….ساکنین همجوارطاقبستان اختصاص یابد.

این فایل شامل:

کرمانشاه

اقلیم کرمانشاه

موقعیت بنا

تاریخچه بنا

خانه حیدری

نوع بهره برداری اثر

تحلیل بنا

پلان طبقه همکف

پلان طبقه اول

پلان زیر زمین

برش

تزئینات

الحاقیات بنا

کف سازی بام

کف سازی حیاط

کف سازی داخلی

طرح مرمت

آسیب شناسی تاسیساتی

نمونه های مرمت شده

طرح پیشنهادی

۳۷۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *