خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت تحلیل کتابخانه اسکندریه

دانلود پاورپوینت تحلیل کتابخانه اسکندریه

پاورپوینت کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۲۳ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

کتابخانه اسکندریه باید به همان نسبت که دریچه اى به دنیا براى مصر است، دریچه اى از مصر براى دنیا بگشاید. اینجا باید نهادى راهبر در عصر دیجیتال باشد و پیش از همه میراث و نام کتابخانه باستانى اسکندریه را زنده کند، اینجا باید محل تبادل فرهنگها و تمدنها براى تمام مردم دنیا باشد. این کتابخانه زیر نظر مستقیم رییس جمهور مصر، حسنى مبارک است و بسیارى از منتقدین بر این نظرند که او با ساخت چنین بناى گرانى براى اندیشمندان، به یادگار باابهتى دست یافته است که با واقعیت موجود از نظر اقتصادى و اجتماعى در مصر در تناقض است، چرا که نیمى از مردم این کشور بیسوادند. سطح آموزش در مدارس دولتى بسیار پایین است. امکانات آموزشى موجود جوابگوى تعداد دانش آموزان نیست و معلمان حقوق ناچیزى دارند.

یکى از شگفتیهاى دنیاى قدیم، کتابخانه اسکندریه در کشور مصر بود. این کتابخانه ۲۲۸ سال قبل از میلاد مسیح، توسط بطلمیوس اول در شهر بندرى اسکندریه بنا شد و به محلى براى تجمع و تبادل نظر محققین و دانشمندان آن زمان درآمد . کتابخانه اسکندریه در گذر زمان نابود شد. نخست ژولیوس سزار، ۴۸ سال قبل از میلاد مسیح ، با به آتش کشیدن اسکندریه خساراتى به این محل وارد کرد. سپس حملات متعدد رومیان در سال ۳۰۰ میلادى ، سبب نابودى تدریجى آن شد.

حدودا نیمى از مخارج ساخت این بناى ۲۰۰ میلیون دلارى از طریق کمکهاى خارجى تامین شده و کتابهاى موجود آن اهدایى هستند. این کتابخانه گنجایش ۸ میلیون جلد کتاب را دارد اما تا به امروز فقط ۲۵۰ هزار کتاب در این محل جمع آورى شده و قسمت مجلات آن کاملا خالیست، یکى از دلایل، این است که آقاى اسماعیل سراج الدین، مدیرکل این کتابخانه، اولویت را به اطلاعات رایانه اى مى دهد و نه به کتاب و به این منظور، امکان دستیابى به میلیونها کتاب و مجله از طریق کامپیوتررا در این کتابخانه فراهم آورده است.

این فایل شامل:

سایت پلان مجموعه

معرفی کامل کتابخانه اسکندریه

نماها

برش ها

پلان های طبقات

تاریخچه ساخت

معماری بنا

ایده طراحی کتابخانه اسکندریه

۵۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *