خانه / دانلود / پاورپوینت معماری انسان های اولیه

پاورپوینت معماری انسان های اولیه

پاورپوینت معماری انسان های اولیه

پاورپوینت معماری انسان های اولیه

 

این فایل در قالب پاورپوینت و دارای ۱۹ اسلاید می باشد.

 

گوشه ای از مطالب:

در ابتدای تارخ انسانی، انسان در جنگل‌ها زندگى مى‌کرده و مانند میمون‌هاى آدم‌نما خوراک خود را از میوه‌هاى درختان و گوشت برخى از جانوران و ساقه میوه گیاهان تأمین مى‌کرده است. نوع زندگى انسان با آنچه که نزد حیوانات پیرامون او وجود داشته تفاوت چندانى نداشت.اساسى‌ترین تفاوت آنها تکامل مغز انسان بود، که او را قادر مى‌ساخته در مقابل عوامل خارجى عکس‌العمل‌هائى داشته باشد و او را در مقابل مشکلات وادار به اندیشیدن و چاره‌جوئى مى‌کرد. مى‌توان گفت که انسان، حتى در ابتدائى‌ترین مراحل تکوین زندگى اجتماعی، تحت تأثیر دو جریان متقابل بین انسان و طبیعت، اعمال نسبتاً آگاهانه‌اى داشته است. در اینباره گوردون چایلد مى‌نویسد: جانوران با اعضاء بدن و به کمک طبیعت خود با محیط سازش مى‌کنند ولى انسان با ابزار و اختراعات با سختى‌هاى محیط مى‌سازد (انسان خود را مى‌سازد) قائم بودن انسان سبب شده است که دید او از آنچه که در اطراف او مى‌گذرد وسیع‌تر باشد.

در سال ۱۸۷۹ فردی اسپانیایی و علاقه مند به آثار عتیقه، به هنگام جستجو در غارهای آلتامیرا مقداری استخوان های تراشیده و سنگ های چخماق و آثار ابتدایی کشف کرد.پس ورود به غار بر روی دیوار های داخل غار نقوشی مشاهده میشود که این آثار نقاشی مربوط به ۱۰ تا ۱۵ هزار سال قبل از میلاد می باشند.

اریحا از شهر های قدیمی خاورمیانه است که در دره رود اردن واقع شده است.در این شهر خانه های خشتی ساخته شده بر پی های سنگی مدور یا بیضی شکل،با افزایش ثروت شهر و وجود همسایگان نیرومند ضرورت حفاظت شهر را مطرح ساخت که باعث ایجاد نخستین استحکامات سنگی درتاریخ بشر شد.

در کنار اریحا،چاتال هویوک را یکی از تلاش های برای پی ریزی زندگی شهری دانسته اند.ویژگی بارز شهر این است که هیچ خیابان یا کوچه ای ندارد.خانه ها به هم چسبیده ازبام به هم راه دارند. این طرز خانه سازی دارای امتیازاتی است از جمله اینکه اینگونه ساختمان ها حائل یکدیگر بوده اند استحکامی بیش از ساختمان های تک ایستاده پیدا می کردند.

گوشه ای از اسلایدها:

پاورپوینت معماری انسان های اولیه

پاورپوینت معماری انسان های اولیه

پاورپوینت معماری انسان های اولیه

این فایل شامل:

پیشینه غار نشینی  ( شیوهء جنگل نشینی )

معماری پیش ازتاریخ

عصر پارینه سنگی

غار آلتامیرا

غار لاسکو

عصر میان سنگی

عصر نوسنگی

اریحا

چاتال هویوک

نمای شهر چاتال هویوک

نقاشی های کشیده شده در غار چاتال هویوک

انقلاب نوسنگی

منهیرها

۲۳۰۰تومان – خرید

درباره ی amirhossein

مهندس معماری طراحی داخلی و طراح نما

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب