خانه / دانلود / پاورپوینت اقلیم اصفهان

پاورپوینت اقلیم اصفهان

پاورپوینت اقلیم اصفهان

پاورپوینت اقلیم اصفهان شامل ۳۳ اسلاید و قابل ویرایش است.

گوشه ای از مطلب:

میزان بارش و دما در استان اصفهان تابع وضعیت توپوگرافی منطقه است به این معنا که در مناطق غرب و جنوب استان که از کوه‌های مرتفع پوشیده شده است، میانگین درجه حرارت سالانه به حدود ۴ درجه سانتی‌گراد و در نواحی جلگه‌ای شرق استان، میانگین درجه حرارت به حدود ۲۲ درجه می‌رسد. بنابراین میانگین دمای هوا در استان اصفهان از غرب به شرق افزایش می‌یابد. در میان مناطق مختلف استان، خور با میانگین دمای سالانه ۱۹/۵ درجه سانتی‌گراد، گرم‌ترین و سمیرم با متوسط دمای سالانه ۱۰/۶ درجه سانتی‌گراد، سردترین منطقه استان اصفهان می‌باشند.

از نظر طبیعی نیز استان به دشت کویر در شرق و شمال رشته کوه های زاگرس(که مانند سدی از شمال غربی تا جنوب شرقی کشور کشیده شده) در غرب و جنوب محدود شده است که این موقعیت طبیعی، از یک طرف محدودیت ها و از طرف دیگرپتانسیل ها و مزیت هایی را برای استان فراهم نموده است. استان از نظر موقعیت جغرافیایی و تقسیمات کره زمین در منطقه مجاور مداری سابتروپیکال و تحت تاثیر سیستم های پر فشارهوای جنوب حاره ای آزور و پر فشار سیبری از یک طرف و تحت تاثیر عوامل دیگری چون دوری از مراکز رطوبتی (اقیانوس هاو دریاها) و جهت ارتفاعات(در باد پناه کوه های زاگرس) قرار گرفته که اثرات این عوامل، اصفهان را استانی نسبتاً خشک و نیمه خشک و کم باران رقم زده است.

این فایل شامل:

موقعیت جغرافیایی اصفهان

ویژگی های اقلیمی اصفهان

جدول زیست اقلیمی ساختمانی اصفهان

مشخصات اقلیمی اصفهان

جهت ساختمان با توجه به اقلیم اصفهان

میزان بارندگی اصفهان

بادهای استان اصفهان

نمودار جهت و سرعت باد اصفهان

تابش افتاب در استان اصفهان

وضعیت توپوگرافی استان اصفهان

پوشش گیاهی اصفهان

ویژگی های جمعیتی اصفهان

وضعیت کلان اقتصادی و اجتماعی اصفهان

زبان در استان اصفهان

ساختمان در اقلیم اصفهان

۶۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *