خانه / دانلود / مطالعات اقلیم سبزوار

مطالعات اقلیم سبزوار

مطالعات اقلیم سبزوار

مطالعات اقلیم سبزوار به صورت Word و شامل ۲۱ صفحه می باشد.

گوشه ای از مطلب:

از مهمترین عواملی که در وضع آب و هوا دخالت دارند می‌توان جریانات هوا و بادها را نام برد. در اواسط پاییز و در طول زمستان ایران تحت تاثیر جریانات سرد سیبری و جریان‌های مرطوب اقیانوس اطلس قرار می‌گیرد که بعضی از آنها تقریباَ تمام کشور را فرا می گیرد. جریانهای سرد از سمت شرق و افغانستان وارد خاک خراسان می‌شود که در مشهد معروف به باد هرات و باد فرح یا باد غیس است و بسیار سرد می‌باشد و تا تهران و حدود غرب و مرکز ایران می‌رسد. در خراسان معروف است که این باد موجب ریزش برف می‌‌شود در واقع بادی که از سیبری برخاسته است نمی‌تواند موجب نزول برف شود بلکه تماس این جبهه سرد با ابرهای مرطوبی که از غرب می‌آیند موجب این پیش آمد می‌شود.

از مشرق، جبهه هوای شمالی شاخه آسیائی توران به طرف خراسان می‌وزد که نسبتاَ خنک است( بین ۵ تا ۱۵درجه) و رطوبت آن کم است( نزدیک ۸۰درصد در صبح و ۴۰ درصد در نیمروز) رسیدن این جریان به خراسان درجه حرارت را اندکی پایین آورده و موجب بارندگی می‌شود. در زمستان جریانهای غربی اقیانوس اطلس (مدیترانه، دریای سیاه، اسکاندیناوی) بسوی ایران اهمیت زیادتری دارند. این جریان‌ها منشأ تمام بارندگی‌های زمستانی می‌باشند. این جریان‌های مرطوب در برخورد با جریان‌های سرد آسیای مرکزی و سیبری و شمال غربی در ایران موجب ریزش باران و برف گردیده و طبعاَ در آب و هوای کشاورزی منطقه نقش بسزایی دارند. قسمت عمده بارندگی خراسان شمالی نتیجه وزش این جبهه‌ها است.

این فایل شامل:

موقعیت جغرافیایی شهرستان سبزوار

ویژگی های اقلیمی شهرستان سبزوار

شناخت عوامل اقلیمی

 بارندگی

دما

یخبندان

رطوبت

 باد

جهات ساختمان با توجه به اقلیم سبزوار

تابش آفتاب در شهرستان سبزوار

پارامترهای اقلیمی سبزوار طی دوره آماری ۱۳۹۲-۱۳۴۰

ویژگی های جمعیتی شهرستان سبزوار

منابع و ماخذ

۷۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب