خانه / دانلود / پاورپوینت معرفی سیستم های خورشیدی

پاورپوینت معرفی سیستم های خورشیدی

پاورپوینت معرفی سیستم های خورشیدی - www.perozheha.ir

معرفی سیستم های خورشیدی

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۵۰ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

خورشید منشأ و عامل اصلی انرژی های متعددی است که در طبیعت وجود دارد . از جمله سوخت های فسیلی ذخیره شده در اعماق زمین ˓ انرژی آبشارها و باد ˓ و انرژی لازم برای رشد گیاهان که انسان و بیشتر حیوانات برای ادامه حیات بر روی کره زمین بدان نیاز دارند . مواد آلی قابل تبدیل به انرژی مکانیکی و حرارتی ˓ امواج دریاها ˓ قدرت جزر و مد که همه این موارد حاصل تابش و انرژی خورشید روی کره زمین هستند .

انرژی خورشید به طور مستقیم یا غیر مستقیم می تواند به اشکال دیگری از انرژی تبدیل شود ˓ همانند گرما و الکتریسیته ˓ انرژی خورشیدی برای گرم کردن آب ˓ استفاده دینامیکی ˓ تأمین حرارت مورد نیاز ساختمان ها ˓ خشک کردن تولیدات کشاورزی و تولید انرژی الکتریسیته مورد استفاده قرار می گیرد .

انرژی خورشیدی پاک ارزان و بی پایان بوده و در اغلب مناطق کره زمین قابل استحصال است . محدودیت منابع فسیلی و پیامدهای حاصل از تغییرات زیست محیطی و آب و هوای جهانی ˓ فرصت های مناسبی را برای رقابت انرژی خورشیدی با انرژی های فسیلی به ویژه در کشورهای با پتانسیل بالای تابش ایجاد نموده است . سیستم های انرژی خورشیدی ˓ تکنولوژی های نوینی هستند که جهت تأمین گرما ˓ آب گرم ˓ الکتریسیته و حتی سرمایش منازل مسکونی ˓ مراکز تجاری و صنعتی و غیره کاربرد دارند که در ادامه برخی از این سیستمها بررسی می شوند .

سهم قابل توجهی از انرژی صرف گرمایش و سرمایش ساختمان ها می شود ˓ با توجه به محدودیت های انرژی فسیلی و آلودگی های زیست محیطی ناشی از آن ˓ طراحی و اجرای ساختمان هایی که بتواند از انرژی خورشیدی حداکثر استفاده را ببرد و از اهمیت زیادی برخوردار است .

با بهره گیری از انرژی خورشیدی به دو روش سیستم های فعال و غیر فعال یا انفعالی می توان نیازهای حرارتی ساختمان ها را تأمین نمود .

استفاده از برج نیرو یا دودکش های خورشیدی روش دیگری برای تولید الکتریسیته از انرژس خورشید است. عملکرد این سیستم بر اساس خاصیت دودکش ها است.در این روش از یک برج بلند به ارتفاع۲۰۰ متر وتعداد زیادی کرمخانه های خورشیدی که در پای این برج را احاطه کرده اند،استفاده میشود،هوای گرمی که به وسیله انرژی خورشیدی در گرمخانه ها تولید می شود به طرف دودکش یا برج که در مرکز گتخانه ها قرار دارند،هدایت می شود.

 

این فایل شامل:

مقدمه

تاریخچه

انرژی خورشیدی چیست

سیستم های خورشیدی

سیستم های موجود در ساختمان و صنعت

گرمایش و سرمایش ساختمان

آب شیرین کن خورشیدی و آب مقطرگیری

خشک کن ها واجاق های خورشیدی

کوره های خورشیدی

نیروگاه های حرارتی خورشیدی

انواع نیروگاه های خورشیدی

نیروگاه های حرارتی از نوع سهمی و خطی

نیروگاه های حرارتی از نوع دریافت کننده مرکزی

نیروگاه های حرارتی از نوع شلجمی بشقابی

دودکش خورشیدی

سیستم های فعال و غیر فعال خورشیدی

انواع سیستم های غیرفعال خورشیدی

سیستم های دریافت مستقیم

سیستم دریافت غیر مستقیم

سیستم دریافت مجزا

سیستم ترموسیفون

سیستم های فعال خورشید

ترکیب سیستم های خورشیدی فعال و غیرفعال

کلکتور یا گردآورهای خورشیدی

سیستم های فتوولتائیک

مصارف و کاربرد سیستم های فتوولتائیک

نیروگاه های خورشیدی

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۸۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

فلزیاب