خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت عیب یابی جوش

دانلود پاورپوینت عیب یابی جوش

پاورپوینت عیب یابی جوش

عیب یابی جوش

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۰ اسلاید می باشد و قابل ویرایش است.

گوشه ای از مطلب:

جوشکاری فرایندی است که در آن دو قطعه فلز بوسیله حرارت به یکدیگر جوش می‌خورند تا یک اتصال بوجود آید. عمل جوش در اتصالات ساختمان درست شبیه بست‌های مکانیکی می‌باشد. جوش‌ها برای ساخت اتصالات، جهت انتقال نیرو بین اعضای سازه و همچنین برای انتقال دادن تنش‌های محاسباتی از یک قسمت عضو ساخته شده به قسمتهای دیگر به کار می روند.ودر چنین سازه های احتمال بروز عیوب وجود دارد که به دلیل شرایط محیطی،استاندارد نبودن وسایل مورد استفاده،عدم کارایی جوشکار و… که به شرح زیر می باشد.

L.O.F یکی از نقائص ریشه ای جوش می باشد که معمولاً در پاس یک “Root Pass” بوجود می آید. با وجود این در “Filling” و حتی در “Cap”  هم مشاهده می شود که یکی از لبه های قطعه کار ذوب نشده باقی می ماند. علت عمده بوجود آمدن این عیب کم بودن جریان برق و باز بودن درز جوش و سرعت حرکت دست جوشکار و همچنین عدم همترازی دو لبه قطعه کار “Hi – Lo”  می تواند باشد.

در این طبقه بندی عیوب ریشه ای به نواقصی اطلاق می شود که معمولا در پاس یکRoot Pass بوجود می آید و جزء نواقص مهم شمرده می شود، عیوب داخلی نواقصی است که در قسمت  Filling Hot Pass  بوجود می آید و از نظر اهمیت در درجه دوم قرار دارد و عیوب سطحی یا جانبی که در بعضی موارد با بازرسی عینی نیز قابل رویت می باشند و در پاس رو یا Cap ایجاد می شوند که به آسانی قابل تعمیر هستند.

این فایل شامل:

مقدمه

طبقه بندی عیوب حاصل در جوش

عدم نفوذ کافی

زیر برش

پاشش

نفوذ زیادی

سوختگی داخل

فرو رفتگی جوش

عدم ذوب کافی

لایه های سرد

ناخالصی سرباره

ناخالصی تنگستن

چاله انتهایی جوش

انقباض ریشه جوش

سرریز شدن فلز جوش

ساق جوش نامساوی

تقعر ریشه جوش

تخلخل در ریشه جوش

گلویی جوش ناکافی

لکه قوس

حفرات سطحی

ترک

۶۰۰۰تومان – خرید

درباره ی omid

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب