خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت اثرات پسماندهای مزارع پرورشی

دانلود پاورپوینت اثرات پسماندهای مزارع پرورشی

اثرات پسماندهای مزارع پرورشی

 

 

 

 

 

 

 

 

اثرات پسماندهای مزارع پرورشی

 

این فایل بصورت پاورپوینت و شامل ۱۸ اسلاید می باشد.

 

گوشه ای از مطلب

پسماند های آلی: محصولات و موادی که زنده بوده یا منشا زنده داشته اند (تخم ماهی ها ، بقایای پلانکتونی گیاهی و جانوری، غذای خورده نشده، بقایای لجن باقیمانده در پایان یک دوره پرورش ماهی، مدفوع ماهیان)

پسماند های معدنی: موادی که از واکنش های شیمیایی به دست آمده  و موجودات زنده  نقشی در ساخت و ترکیب آن نداشتند اما در تولید و سنتز آن نقش دارند. (آمونیوم, نیتریت, نیترات و اورتوفسفات ،مالاشیت گرین)

تخم آبزیان از طریق سیستم آبرسانی و در هنگام تعویض آب می توانند وارد اکوسیستم شوند و در صورت آمادگی شرایط زیستی تکثیر پیدا می کنند . این گونه های پرورشی عموما دارای رشد سریع هستند گونه مهاجم شناخته می شوند و باعث نابودی گونه های بومی اکوسیستم می شوند.

آمونیاک ماده دفعی ماهیان به جای اوره حلالیت آن با دما PH  ارتباط دارد سمی است و با حل شدن در آب کاهش PH را در پی دارد و مرگ ماهیان را  باعث می شود.

فسفرعنصری مغذی ، پر اهمیت و کلیدی است که رشد فیتوپلانکتون ها را در استخر های پرورش کنترل می نماید. اهمیت فسفر برای فیتوپلانکتون ها این است که میزان طبیعی این عنصر که قابل دسترس برای موجود است بسیار کم است. با استفاده از کودهای فسفاتی رشد فیتو پلانکتون در استخر تحریک شده و افزایش آنها را در پی دارد . حدود ۲۵% فسفات مورد مصرف از طریق پساب خارج می شود.که در سطح وسیع می تواند بسیار مخرب باشد. فسفات بعد از ورود به اکوسیستم های آبی با تاثیر گذاری بر رشد جلبک ها و افزایش بیومس شان باعث رشد انفجارگونه جلبک ها وبه طبع کاهش اکسیژن و مرگ جانداران است.

—مالاشیت گرین یکی از فرآورده های رنگی آنیلین با فرمول شیمیایی C6H5NH2 است. این ماده بسیار موثر در درمان عفونت های قارچی ماهیها و تخم های آنها شناخته شده است به علاوه میتواند بر روی انگلهای خارجی تک یاخته ای آب شور و شیرین نیز موثر واقع شود. —بسیار سمی و سرطان زا. — این ماده به عنوان یک ماده شیمیایی در چرخه طبیعت باقی مانده و با باقی ماندن در بافت ماهیان پرورشی می تواند انسان را مبتلا کند. ازطریق پساب استخرهای پرورش ماهی به سایر منابع آبی چون رودخانه و دریا راه یافته و ماهیان وحشی را نیز آلوده کند…

 

این فایل شامل

نقش پسماند استخرهای پرورش آبزیان بر روی آلودگی اکوسیستم های آبی

پسماند های استخرها به دو گروه تقسیم می شود

پسماند های آلی

پسماند های معدنی

تخم آبزیان

بقایای پلانکتونی گیاهی و جانوری

کودهای حیوانی

آمونیاک

فسفر

نیتروژن

مالاشیت گرین

 راهکارهای عملی

استخر های ته نشینی

هوا دهی

استفاده از مواد شیمیایی جاذب

رهاسازی پساب خروجی در مزارع کشاورزی

استفاده از پالایش کننده های بیولوژیک

راهکارهای تئوری

۲۵۰۰تومان – خرید

درباره ی hosein

دانشجوی مهندسی شیلات

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب