خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت تست رادیوگرافی

دانلود پاورپوینت تست رادیوگرافی

تست رادیوگرافی

 

تست رادیوگرافی

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۸ اسلاید مصور است.

 

گوشه ای از مطلب :

 

فرق اصلی بین اشعه ایکس و گاما و سایر اشعه های الکترومغناطیسی مثل نور، امواج ماوراء بنفش و مادون قرمز از نظر تست و ارزیابی، این است که اشعه های ایکس و گاما دارای قابلیت نفوذ در مواد هستند که نور توانایی نفوذ در آن ها را ندارد علاوه بر آن این امواج مثل نور دارای خاصیت ثبت تصاویر هستند. مزیت مهم استفاده از اشعه های یونیزه کننده در تست های غیر مخرب این است که می توان اشعه های یونیزه کننده را در مورد بسیاری از مواد از عناصر سبک مثل آلومینیم، برلیم و منیزیم تا فولاد، نیکل و سایر عناصر سنگین به کار برد. محصولات مختلف با اشکال متفاوت که توسط این تشعشعات مورد بازرسی قرار می گیرند محدوده وسیعی از محصولات ریخته گری، جوشکاری، کامپوزیت ها و قطعات سر هم بندی و جمع شده را در بر می گیرند.

پرتوهای الکترو مغناطیس یعنی پرتوهای X  به درون محیط‌ های جامد نفوذ می‌کنند پرتو گذرنده از میان ماده را می‌توان بر روی فیلم آشکار ساخت و ثبت کرد ‌ یا سرانجام به وسیله دستگاههای الکترونیکی آشکارکرد ونشان داد.

دراین روش با استفاده از امواج الکترو مغناطیس نامرئی مانند اشعه ایکس و گاما باعبور دادن از درون قطعه عیوب رابرروی فیلم ثبت می کنند
بعد از عمل رادیوگرافی فیلم راظاهر می کنند و تفسیر را انجام می دهند . این روش ۹۰%عیوب را نشان می دهد . اگرقطعه دارای عیب باشد با توجه به نوع عیب یا چگالی آن رنگ آن تغییر می کند.

مناطقی از قطعه کار که جذب کمتری داشته و یا نفوذ پرتو بیشتر است تصویر سیاه تری روی فیلم ایجاد می کنند و مناطقی که جذب پرتو بیشتری دارند تصویر روشن تری روی فیلم ایجاد می کنند. سپس تصویر ایجاد شده بر روی فیلم جهت به دست آوردن اطلاعات و بررسی عیوب موجود در قطعه مورد تفسیر قرار می گیرد.

 

این فایل شامل :

 

تعریف تست رادیوگرافی

اصول

آزمون های رادیوگرافی

اجزاء اساسی یک مولد اشعه ایکس

اصـــول رادیــوگرافــی

خواص عمومی پرتوهای ایکس و گاما

مزیت ها و محدودیت ها

پرتونگاری صنعتی

خطر تابش امواج رادیواکتیو

افراد زیر ۱۸ سال نباید به کار رادیوگرافی بپردازند

مقایسه پرتوهای گاما با پرتوهای ایکس

تصاویر عیوب در فیلم رادیو گرافی

و منابع است.

۶۴۰۰تومان – خرید

درباره ی omid

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب