خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت کنترل گیاهان آبزی

دانلود پاورپوینت کنترل گیاهان آبزی

کنترل گیاهان آبزی

کنترل گیاهان آبزی

 

این فایل بصورت پاورپوینت شامل ۲۳ اسلاید می باشد

 

گوشه ای از مطلب

گیاهان آبزی از اجزای مفید و ضروری دریاچه ها و استخر ها هستند. بدون آنها بیشتر ارگانیسم های دیگر قادر به ادامه حیات نیستند.

گیاهان اکسیژن آب را تامین میکنند، غذا، پوشش و مناظر تفریحی ایجادکرده و خط ساحلی و کف استخر را تثبیت می کنند.

به طور معمول ۱۰تا۲۰ درصد کف و سطح یک استخر باید گیاهان آبزی داشته باشد واگر این میزان از ۲۰درصد بیشتر شود و یا اگر گیاهان آبزی اجازه استفاده از استخر را ندهند روشهای کنترلی مکانیکی،زیستی یا شیمیایی باید در نظر گرفته شود.

سایه افکنی با صفحات بزرگی از جنس پلاستیک و به رنگ مشکی(با قطر ۸ میلیمتر) ، همه گیاهان آبزی زیر صفحه را طی ۳۰ روزبه طرز مرگباری می کشد. تکنیک های سایه بان شامل استفاده از رنگهای قابل حل در آب ، سایه بان ساختمان یا پوششها ، کاشت درختان سایه دار در خط ساحلی ، یا محصولاتی که رشد موقتی جلبک را زیاد می کنند می باشند. برای پوشاندن گیاهان آبزی ممکن است شن، ماسه یا رس در مناطق شنا یا ماهیگیری بکار برده شود .گیاهان برای رشد از میان موانع فیزیکی با مشکل مواجه خواهند شد البته این امر موقتی است.

گیاهان آبزی همانند گیاهان دیگر ،بدون نور خورشید قادر به زندگی نیستند. عمقی که گیاهان آبزی می توانند در دریاچه ها و استخر رشد کنند ، به طور کلی به عمق نفوذ نور خورشید بستگی دارد .هر چه آب شفاف تر باشد، گیاهان در عمق بیشتری می رویند. عمیق کردن بسیاری از نواحی استخر (از حاشیه ها) تا عمق پایین تر از جایی که نور نفوذ می کند (۳تا۴ فوت) ممکن است شدت مشکلات گیاهی را کاهش دهد.

اگر استخر قدیمی باشد و به علت تجمع گل و لای سیاه در کف ، کم عمق شده باشد ، ممکن است نیاز به زهکشی، خشک کردن و تعمیق استخر وجود داشته باشد. گل و لای سیاه یک ذخیره  مواد غذایی است که رشد فراوان گیاهان آبزی را باعث می شود. در نتیجه ، همه مواد رسوبی باید از کف استخر زدوده شوند.

 

این فایل شامل

مقدمه

کنترل مکانیکی

سایه افکنی و ایجاد سایبان

پوشاندن

هرس کردن

عمیق کردن حاشیه ی استخر

کاهش مواد مغذی

به حداقل رساندن مواد معدنی

استفاده از حصار محافظ

لایه روبی کردن

کنترل شیمیایی

دایکوآت

گلایفوزیت

ماده اندوتال

علف کش سیمازین

روشهای کنترل زیستی

انواع کنترل زیستی

روشهای کنترل فرهنگی و مدیریت کنترل

۳۵۰۰تومان – خرید

درباره ی hosein

دانشجوی مهندسی شیلات

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب