خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت اصلاح گوجه فرنگی

دانلود پاورپوینت اصلاح گوجه فرنگی

اصلاح گوجه فرنگی

 

اصلاح گوجه فرنگی

این فایل بصورت پاورپوینت و شامل ۳۱ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

گوجه فرنگی با نام علمیLycopersiconesculetum Miller نام لاتین Tomato از گیاهان گلدار دولپه ای و از خانواده Solanaceae است. منشا آن حاشیه آمریکای جنوبی (از اکوادر تا شیلی) می باشد و در مکزیک اهلی شده است. توسط مهاجرین اسپانیایی به اسپانیا برده شد. در قرن هجده برای نخستین بار به صورت سبزی کشت شد. از لحاظ ژنوم گوجه فرنگی دارای ژنوم ۲n=2x=24 می باشد. مرکز ذخایر ژنتیکی گوجه فرنگی (TGSCTomato Genetic Stock Center) در دانشگاه دیویس کالیفرنیا، بیش از ۲۶۰۰ ژنوتیپ را نگهداری و حفاظت میکند.  متوسط عملکرد آن در ایران ۷۵/۳۵ و در جهان۳۷/۳۴ تن بر هکتار می باشد.

برای نخستین بار در انگلیس “گوجه فرنگی سیاه” تولید شده است که برخی پژوهشگران از آن به عنوان محصولی مفید به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری سرطان یاد می کنند. روزنامه انگلیسی دیلی میل در گزارشی نوشت: گوجه فرنگی سیاه حاوی آنتوسیانین و آنتی اکسیدانهایی است که می تواند کمکی برای مقابله با بیماری سرطان باشد. در این گزارش آمده است که گوجه فرنگی سیاه همچنین می تواند درمانی برای بیماری قندخون و چاقی باشد. علت سیاهی رنگ این نوع گوجه فرنگی، قرار گرفتن رنگدانه های داخل آن در معرض اشعه خورشید است.

رای براون” ۶۶ ساله، نخستین کسی است که این میوه سیاه رنگ را تولید کرد و برای یکی از دوستانش با پاکتی که بر روی آن “گوجه فرنگی سیاه” قید شده است، فرستاد. براون می گوید که وی همواره به چیزهای تازه و نو چشم می دوزد، چیزهایی که هیچ کسی قبل از وی آنها را کشف نکرده است و تاکنون گوجه فرنگی با رنگ نارنجی و قهوه ای دیده شده؛ اما رنگ سیاه کاملا جدید بوده است.

این فایل شامل:

مقدمه

ساختمان گل گوجه فرنگی

ساختمان میوه گوجه فرنگی

میوه گوجه فرنگی

خصوصیات میوه گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سیاه

گوجه سیب

گرده افشانی و لقاح گوجه فرنگی

اهداف برنامه های اصلاحی گوجه فرنگی

روش های اصلاحی

تولید گوجه فرنگی مقاوم به نماتد

ایجاد مقاومت در مقابل سرما در گوجه فرنگی

گوجه فرنگی بنفش رنگ

ارقام جدید گوجه فرنگی

هیبرید ها

اخته کردن و لقاح

جنگ پرتاب گوجه فرنگی در اسپانیا

۴۰۰۰تومان – خرید

درباره ی hosein

دانشجوی مهندسی شیلات

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب