خانه / دانلود / پاورپوینت معرفی درختان فیکوس، سدروس و ماگنولیا

پاورپوینت معرفی درختان فیکوس، سدروس و ماگنولیا

معرفی درختان فیکوس، سدروس و ماگنولیا

معرفی درختان فیکوس، سدروس و ماگنولیا

 

این فایل به صورت پاورپوینت شامل ۴۴ اسلاید می باشد.

 

خلاصه ای از مطلب:

Ficus 

زادگاه گیاه فیکوس آسیای استوایی است. در هوای آزاد ارتفاع آن به ۳۰ متر می‌رسد. دارای شیرابه مخصوص است که با زخمی شدن از پوست آن جاری می‌گردد. گیاهی مناسب ، جهت نگهداری در منازل می‌باشد. برگ ها پهن و براق و چرمی با نوک تیز و به صورت متناوب در طول ساقه می‌رویند. با ریزش برگ های پیر در قاعده، ساقه گیاه حالت بد منظر به خود می‌گیرد که در این حالت می‌توان آن را از نزدیکی سطح خاک قطع تا گیاه جوان گردد و از اندام هوایی به عنوان منبع تکثیر استفاده نمود.

انجیر زینتی یا Ficus جنسی از گیاهان تیره آرتوکارپه ها Artocarpees می باشد که بین اقسام آن فیکوس هایی را که برگ های دائمی دارد برای تزئین عمارات و سالن ها می کارند .گونه های متنوع فیکوس مخصوص جنگل های گرمسیری و پر باران هند است .

فیکوس

 

MAGNOLIA

ارتفاع این درخت همیشه سبز به ۲۷ متر می رسد و ۸ متر گستردگی آن میباشد و ۲۰ تا ۵۰ سال زمان مورد نیاز است تا درخت به ارتفاع نهایی خود برسد. این درخت چوبی سخت و سنگین دارد و برای ساختن مبلمان، پالت چوبی و روکش مورد استفاده قرار می گیرد. تنه این درخت هرمی شکل می باشد. برگ های این درخت ساده و تخم مرغی شکل و به رنگ سبز تیره هستند هر برگ دو سال روی درخت می‌ ماند.

گل ها درشت، به رنگ سفید، شیری، معطر، به قطر ۲۰ـ ۱۵ سانیمتر، دارای سه کاسبرگ گلبرگ مانند و ۷ـ۶ گلبرگ می‌ باشند که بتدریج از خردادماه تا آخر تابستان ظاهر می‌شوند. میوه آن تخم مرغی شکل و کرکدار بوده و در فصل پاییز دانه‌ های قرمز رنگ از درون میوه خارج می‌شوند. این درخت از سن ۱۵ سالگی و گاهی بسیار زودتر شروع به گلدهی میکند. ماگنولیا با ۱۰ سال سن می تواند دانه تولید کند و این دانه ها توسط پرندگان و پستانداران پخش می شود . این دانه ها توسط سنجاب و بلدرچین خورده می شود. به طور کلی ماگنولیا به عنوان یک درخت بزرگ شناخته می شود ولی اگر آن را روی تپه های شنی ساحلی یافتید قطعا به صورت درختچه ای کوچک می باشد.

ماگنولیا

 

CEDRUS

سدروس یکی از جنس های تیره های کاج است. برگ ها به صورت دسته ای ، مجتمع، پایا، فلس های مخروط نازک ، فشرده و با رسیدن مخروط از آن ها جدا شده و می افتند.

درختی است هرمی شکل، گسترده و منظم دارای حالت رشد باز و شاخه های افراشته و افقی . انتهای شاخه اصلی متراکم است. پوست تنه خشن و به رنگ قهوه ای تیره است. برگ ها به رنگ سبز مایل به آبی ، کوتاه و سوزنی شکل بطول ۲٫۵-۲ سانتیمتر می باشند و واریته glauca  دارای برگ های آبی روشن است. میوه مخروط هایی به طول ۷٫۵-۵  سانتی متر که مسطح یا در قسمت فوقانی مقعر هستند . دو سال طول می کشد تا به بلوغ برسند سیستم ریشه ای  عمقی و سرعت رشد بسیار کندی دارد

سدروس

 

این فایل شامل:

فیکوس (Ficus)

مشخصات گیاه شناسی فیکوس

نگهداری از فیکوس

روش ازدیاد فیکوس

ارقام فیکوس

فیکوس الاستیکا (FICUS ELASTICA)

فیکوس بنجامین

فیکوس دیور سیفولیا

عوارض و درمان فیکوس

ماگنولیا (MAGNOLIA)

ماگنولیا  –  EVERGREEN MAGNOLIA

مشخصات ماگنولیا

مشخصات گیاه شناسی ماگنولیا

کاربردهای ماگنولیا

تکثیر ماگنولیا

سدروس (CEDRUS)

گونه های معروف سدروس

تکثیر سدروس

سدروس آتلانتیکا

خصوصیات گیاهی سدروس

نیازهای طبیعی سدروس

سدروس لیبانیکاCedrus libanica

سدروس دئودرا

خصوصیات گیاهی سدروس دئورا

نیازهای طبیعی سدروس دئورا

کاربرد سدروس

منابع

۶۰۰۰تومان – خرید

درباره ی hosein

دانشجوی مهندسی شیلات

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب