خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت آزمون های جوشکاری مخرب

دانلود پاورپوینت آزمون های جوشکاری مخرب

آزمون های جوشکاری مخرب

آزمون های جوشکاری مخرب

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۳۰ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

ازمون جزء اساسی هر فعالیت مهندسی است. در بسیاری از مراحل فرایند پیچیده تولید یک ماده ی مهندسی(فلزی٬پلیمری سرامیکی یا مرکب)هنگام شکل دادن یا ساخت قطعه٬همچنین در سر هم کردن این قطعات که به منظور ایجاد فراورده های مهندسی مونتاژ می شوند٬بازرسی و ازمون باید صورت گیرد.ازمون در بین کار هم ادامه داردتا تغیرات احتمالی صورت نگیرد. برای نشان دادن اطلاعات اساسی درباره استحکام مواد وبرای پذیرش خصوصیات ماده کاربرد زیادی دارد.در ازمایش کشش٬نمونه تحت نیروی کششی یک بعدی که به طورپیوسته زیاد می شود٬قراردارد واین در حالی است که ازدیاد طول نیز به طور همزمان مشاهده میشود.این ازمایش برای بار گذاری ایستایی وکشش محوری بکار می روند.

منحنی تنش-کرنش مهندسی مواد نمودار واقعی ویژگی های تغییر شکل یک فلز نیست٬زیرا کاملا بر مبنای ابعاد حین ازمایش تغییرمی کنند.همچنین ماده ارام ارام ناپایدار شده و گلویی می کند.چون دراین مرحله از ازمایش سطح مقطع به صورت کم می شود.

این ازمون از اهمیت زیادی برخوردار است.مواد نباید بشکند تا از کار افتاده شوند.زیرا تغییر شکل پلاستیک وکما نش هم نوعی از کار افتادگی به حساب می اید.بعضی فلزها وفولادها نقطه تسلیم کاملا مشخصی دارند.ولی بععضی دیگر نه . دراین صورت تنش تسلیم قراردادی صورت می پذیرد.معمولا مقدار کرنش پلاستیک را۰/۱درصد(۰/۰۰۱تنش)اسمی در نظر می گیرند.

استحکام کششی یا استحکاک کششی نهایی٬ برابربا حداکثر تقسیم بر سطح مقطع اولیه نمونه است.به استحکام کششی بیشترین توجه می شود.ولی در واقع اهمیت ان از استحکام  فلز کمتر است.استحکام فلزات کششی نرم حداکثر باری است که هر فلز   می تواند تحت شرایط بارگذاری یک بعدی٬در برابر ان پایدار باشند.این فرایند برای مقاصدی چون شناخت خصوصیات و کنترل کیفی محصول مفید می باشد.در مواد ترد استحکام کششی معیار با ارزشی برای طراحی است.

این فایل شامل:

مقدمه

آزمایش کشش

تنش و کرنش

آزمون کشش فلزات

استحکام کششی

استحکام تسلیم

حد تناسب و حدالاستیکی

درصد کاهش سطح مقطع

مدول الاستیک

چقرمگی

منحنی تنش حقیقی-کرنش حقیقی

روش آزمون

ازمون کشش اتصالات جوش داده شده

ازمون های خمش

ازمون خمش جانبی

ازمون خمش جوش های لوله

نتایج ازمون خمش

شکست ترد و ازمایش ضربه

ازمایش ضربه با میله شیاردار

اهمیت دمای انتقال

ازمون ضربه اتصالات جوش داده شده

۴۵۰۰تومان – خرید

درباره ی omid

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب