خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت طراحی اتصالات جوشکاری

دانلود پاورپوینت طراحی اتصالات جوشکاری

پاورپوینت طراحی اتصالات جوشکاری

طراحی اتصالات جوشکاری

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۳ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

جوشکاری یکی از مهمترین فرآیندهای ساخت و تولید در صنعت می باشد و در صنایع مختلف نظیر خودروسازی ،نفت وگاز،پتروشیمی ،تاسیسات و ساختمان و پل ها،حمل ونقل ،کشتی سازی،صنایع ریلی ،نیروگاه ها ،صنایع دفاعی و هوا و فضا،محصولات پزشکی،الکترونیکی و تجهیزات دقیق و…کاربردهای فراوانی دارد.کشور ایران در حال پیمودن مسیر توسعه صنعتی بوده و از این رو صنعت جوش برای کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.بنابراین آموزش منسجم و هماهنگ باجهان در ایران صنعت ،یکی از نیازهای مهم کشور تلقی می گردد.

اصطلاحات و عباراتی وجود دارد که مربوط به ذوب و نفوذ فلز جوش به داخل فلز پایه می باشد.به طور کلی عبارت ذوب،مربوط به ذوب همراه با هم فلز پرکننده و فلز پایه و یا تنها فلز پایه می باشد.عبارت نفوذ به معنای فاصله ای است که فلز جوش داخل اتصال نفوذ کرده است. میزان نفوذ بدست آمده تاثیر مستقیم براندازه جوش ودر نتیجه استحکام اتصال دارد. عبارات متعددی جهت شرح میزان یا موقعیت ذوب یانفوذ وجود دارد.در هنگام عملیات جوشکاری،سطح شیار اصلی ذوب می شود.به طوری که مرز نهایی فلز جوش عمیق تر از سطح اولیه می باشد.

جوش های لوله عموما جوشهای شیاری بوده وبا Gحرف علامتگذاری می شوند.در موقعیت G 1لوله می چرخد و جوشکاری در وضعیت تخت انجام می شود.در واقع لوله در حال چرخش زیر قوس الکتریکی است . موقعیت G2به عنوان جوشکاری افقی تعریف می شود.در واقع محور لوله به صورت عمودی و محور جوش افقی می باشد.موقعیت های G 3، G 4در جوشکاری لوله وجود ندارد.

در صورتی که نیاز به ذکر مشخصات ،فرآیندها،تست یا مرجع دیگری در یک علامت جوشکاری باشد،مرجع مورد نظر در قسمت دنباله و علامت جوشکاری ذکر می شود.همانطور که در شکل زیر مشاهده می شودCJPدر قسمت دنباله نوشته شده است که مفهوم آن جوشکاری با نفوذ کامل می باشد.اگر نیازی به بیان موارد بالا در یک سمت علامت جوشکاری نباشد می توان دنباله را از علامت مربوطه حذف کرد.

این فایل شامل:

مقدمه

انواع اتصال

واژه شناسی ذوب و نفوذ

واژه شناسی کاربردهای جوش

موقعیت های جوشکاری

طراحی اتصال جوش

علائم جوشکاری بر اساس استاندارد آمریکایی

ترسیم علائم

اتصالات لحیم کاری

علائم بررسی های غیرمخرب بر اساس استاندارد آمریکایی

میزان بازرسی

علائم جوشکاری براساس استانداردهای اروپایی

۵۵۰۰تومان – خرید

درباره ی omid

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب