خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت بیماری کلومناریس

دانلود پاورپوینت بیماری کلومناریس

بیماری کلومناریس

بیماری کلومناریس

 

این فایل به صورت پاورپوینت شامل ۱۴ اسلاید می باشد.

 

گوشه ای از مطلب:

بیماری کلومناریس به دلیل زخم های کپک مانند، اغلب با عفونت قارچی اشتباه گرفته می شود. این بیماری یک عفونت باکتری رایج در ماهیان آکواریومی است. خصوصا ماهی های زنده زا و گربه ماهی ها، نام این باکتری از باکتری های ستونی شکل آن گرفته شده است (کلومنار) که در واقع در تمامی محیط های آکواریوم وجود دارد.

ماهی هایی که در شرایطی مانند کیفیت آب غیر مطلوب، غذای ناکافی یا استرس ناشی از حمل و نقل و دستکاری قرار بگیرند بیشترین احتمال آلودگی با باکتری کلومناریس را دارند.

کلومناریس می تواند از راه آبشش، دهان و زخم های کوچک روی پوست وارد بدن شوند. این بیماری به شدت واگیر دار بوده و می تواند از طریق تور های ماهیگیری آلوده، ظرف های نمونه گیری و حتی غذا منتقل شود. به همین دلیل بسیار مهم است که از روش های استریل جهت جلوگیری از آلوده شدن تانک های دیگر استفاده کرد. پیشگیری از بروز آلودگی در تانک های دیگر کاری عاقلانه بوده و اگر تانک ها از سیستم فیلتراسیون مشترک استفاده می کنند این کار بسیار ضروری است.

کلومناریس می تواند داخلی و یا خارجی باشد و ممکن است یک دوره سخت و بحرانی را بدنبال داشته باشد. در شرایط مزمن، زخم ها به آهستگی پیشروی می کنند که باعث سپری شدن زمان طولانی تا رسیدن زمان مرگ ماهی می شود. در شرایط حاد، زخم ها به سرعت پراکنده شده و اغلب باعث از بین رفتن تمام جمعیت ماهی ها در تانک می شود. افزایش دمای آب تانک باعث تسریع پیشرفت بیماری می شود. هر چند کاهش دمای آب هیچ تاثیری در نتیجه ی بیماری نخواهد داشت.

این فایل شامل:

بیماری کلومناریس

علائم بیماری

پیشگیری

روش درمان

بازگردانی بدن ماهی

منابع

۲۵۰۰تومان – خرید

درباره ی hosein

دانشجوی مهندسی شیلات

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب