خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت نقش ویتامین ها در آبزیان

دانلود پاورپوینت نقش ویتامین ها در آبزیان

پاورپوینت نقش ویتامین ها در آبزیان

پاورپوینت نقش ویتامین ها در آبزیان شامل ۲۱ اسلاید و قابل ویرایش می باشد.

گوشه ای از مطلب:

وجود ویتامین ها برای بقاء و رشد و تولید مثل طبیعی حیوانات ضروری است در جیره غذائی ماهی یازده نوع ویتامین محلول در آب و چهار نوع ویتامین محلول در چربی بکار می رود. نیاز های مربوط به ویتامین ها در جیره غذائی تحت تاثیر اندازه، سن، میزان رشد، شرایط فیزیولوژیک، وضعیت سلامتی، ترکیب جیره غذائی، پایداری جیره در آب، شرایط محیطی و همچنین دسترسی به ویتامین ها از طریق مصرف مواد غذائی طبیعی و دخالت فلور میکروبی دستگاه گوارش قرار دارد. افت ویتامین های محلول در آب در طول روند فرآوری و ذخیره اجزای جیره های نهائی و نفوذ آب در هنگام ورود آنها به آب، از جمله عوامل تاثیر گذار بر دسترسی به ویتامین ها در آبزیان پرورشی هستند.

ویتامین بیوتین بعنوان فعال کننده آنزیمی نقش مهمی در سوخت و ساز هیدراتهای کربن و چربی ها دارد. وجود این ویتامین در فرایند های هضم، تولید مثل و فعالیت های سیستم عصبی مرکزی و محیطی ضرورت تام دارد. از دیگر اثرات تیامین کمک به سوخت و ساز سلولی گلوکز است که باعث تولید انرژی در ماهیان می گردد.

نشانه های کمبود تیامین در آزاد ماهیان شامل اختلال در متابولیسم کربوهیدرات، اختلالات عصبی، کاهش اشتها و کاهش رشد می باشد و نیز یک مورد افزایش حساسیت به شوک با نشانی چرخش تنه در مار ماهی ها گزارش شده است بعلاوه خونریزی در قاعده باله ها، پرخونی پوست و خونریزی زیر پوستی اتفاق می افتد.

در ماهی کپور، آزاد ماهیان و گربه ماهی که با جیره های عاری از این ویتامین تغذیه شده اند نشانه های کمبود شامل کاهش اشتها، کاهش رشد، آتروفی عضلانی، تشنج و ناپایداری و عدم تعادل می باشد…

این فایل شامل:

مقدمه

ویتامینهای محلول در آب

تیامین

ریبوفلاوین

پیرودوکسین

اسید پانتوتنیک

نیاسین

بیوتین

اسیدفولیک

ویتامین B12

اسیداسکروبیک

اینوزیتول

کولین

ویتامین های محلول در چربی

ویتامین A

ویتامین D

ویتامین E

ویتامین K

منابع

۴۴۰۰تومان – خرید

درباره ی hosein

دانشجوی مهندسی شیلات

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب