خانه / دانلود / پاورپوینت شهرهای آینده در عصر جهانی شدن

پاورپوینت شهرهای آینده در عصر جهانی شدن

پاورپوینت شهرهای آینده در عصر جهانی شدن

 

پاورپوینت شهرهای آینده در عصر جهانی شدن

پاورپوینت شهرهای آینده در عصر جهانی شدن شامل ۱۸ اسلاید با فرمت PPT بوده که به بررسی مفهوم عصر جهانی شدن می پردازد. این فایل معماری به صورت اختصاصی توسط تیم تحریریه سایت پروژه ها تهیه و تنظیم شده است.

گوشه ای از توضیحات:

جهانی شدن، پدیده ای انکار ناپذیر در عالم امروز است و با پیشرفتهای روز افزون بشری به ویژه در عرصه علوم، فناوری، ارتباطات و اطلاعات، حمل ونقل و… درارتباط است. جهان هر روز بیش از پیش به سوی تحقق تدریجی این امر گام بر میدارد. جهانی شدن از مفاهیم رایج حوزه های علمی، روشنفکری، سیاسی و هنری است که در کلیه فرایندها و مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در حال وقوع است.

“مدرنیزاسیون” واژه ای است که اغلب برای بازگشت به مراحل توسعه اجتماعی، که بر پایه صنعتی سازی استوارند، به کار گرفته می شود. نوسازی یا مدرنیزاسیون ، طیف گسترده ای از تحولات اجتماعی- اقتصادی است ، که به واسطه آن، اکتشاف ها و نوآوری های تکنولوژی، پیشرفت های صنعتی و شهرسازی ، شکل گیری دولت های ملی و جنبش های سیاسی انبوه، ایجاد می شود و همه آن ها به وسیله گسترش بازار سرمایه داری جهانی پیش می روند.

رسانه ها در دنیای امروز با اتصال هر نقطه از جهان به نقطه ای دیگر در کوتاهترین زمان ممکن، عامل عمده شکل دهی تجربه در مقیاس جهانی گردیده اند. جهان امروز ، عرصه حضور قدرتمند رسانه ها بوده و زندگی اجتماعی انسان معاصر در جریان پیچیده ای از ارتباطات جهانی قرار گرفته که دیگر نمی توان آن را به صورت خطی و یکسویه بررسی نمود. فرهنگ ها و تمدن ها در جریان این ارتباطات پیچیده دگرگونی های زیادی را متحمل شده و بعدی جهانی یافته اند.

فرآیند جهانی شدن هم چنین ساختارهای اجتماعی قدرتمندی پدید می آورد که همه هویت های فردی و جمعی را نادیده می گیرد یا دست کم دگرگون می کند. به بیان دیگر این فرآیند، نظام های کارکردی را در زندگی اجتماعی مسلط می سازد که (این نظام ها) ابزاری بوده و تعلق گروهی یا شانی در آنها چندان محلی از اعراب ندارد.

باید توجه داشت که می توان میان جهان شهر و شهرجهانی تفاوت قائل شد. اولین اصطلاح، شهرهایی با بزرگی مقیاس هستند اما، با جریان شبکه شهری جهانی، انسانها، کالاها، ایده ها، اعمال و اجراها کمتر در ارتباط هستند. دومین اصطلاح بیان کننده نوعی از شهرها هستند که مرکز شبکه شهری جهانی هستند. سئوال مطرح این است که چه زمانی یک جهان شهر تبدیل به یک شهر جهانی می شود؟ شهر جهانی با مقیاس های جدیدی از شهر به بازتعریف جهان شهر می پردازد.شهر جهانی در درجه اول، شهری است که از ارتباطات جهانی شبکه ای برخوردار است و در درجه بعد با توجه به حضور نهادها و سازمان های بین المللی و ارتباطات مجازی از ظرفیت جهانی بیشتری برخوردار شده است.

پاورپوینت شهرهای آینده در عصر جهانی شدن شامل:

  • چکیده

  • مفهوم واژه مدرنیزاسیون

  • مفهوم واژه جهانی شدن

  • جهانی شدن و هویت سازی سنتی – طراحی شهری

  • جهانی شدن و تحلیل مفهوم شهر جهانی و جهان شهرها

  • جهانی شدن و نابرابری درون عرصه شهرهای جهانی

  • منابع

۵۸۰۰تومان – خرید

درباره ی نازنین شیرازی

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فلزیاب