خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت دریاچه سیاه گاو

دانلود پاورپوینت دریاچه سیاه گاو

پاورپوینت دریاچه سیاه گاو

پاورپوینت دریاچه سیاه گاو شامل ۱۴ اسلایدو قابل ویرایش می باشد.

گوشه ای از مطلب:

دریاچه محدودهٔ آبی است که به آب‌های آزاد راهی ندارد. بعضی از دریاچه‌ها به قدری بزرگ هستند که در صحبت محاوره از آنها به عنوان دریا نام برده می‌شود. دریاچه‌ها همانند رودها جاری نمی‌شوند و ساکن هستند. بیشتر دریاچه‌ها دارای آب تازه هستند و اکثر آنها در نیمکره شمالی هستند. بیش از ۶۰٪ دریاچه‌های جهان در کانادا قرار گرفته‌اند. همچنین فنلاند به عنوان سرزمین هزار دریاچه شناخته می‌شود (حدود ۶۰۰۰۰ دریاچه بزرگ درفنلاند وجود دارد.).

دریاچه سیاه گاو در استان ایلام واقع است. اطراف این دریاچه را دشت‌ها و کوه‌هاى نسبتاً مرتفع فرا گرفته است. جلوه‌‌هاى بهارى و پاییزى این دریاچه جذاب و دیدنى است. گلزارهاى حاشیهٔ دریاچه و پرندگان وحشى آن، گردشگاه جالب توجهى را به وجود آورده‌اند.

سیاه گاو به عنوان تنها دریاچه دوقلوی کشور واقع در استان ایلام از نادرترین آثار طبیعی دنیا به شمار می رود. “سیاه گاو” یکی از دریاچه های نادر دنیا در روستایی به همین نام در شهرستان آبدانان واقع شده است و دریاچه ای زیباست که به طور کاملا اتفاقی به شکلی خاص به دو قسمت شبیه به هم که به دوقلو تعبیر می شود، تبدیل شده است.

این دریاچه شگفت انگیز و دیدنی با عمری هزاران ساله به علت فرسایش، مساحت آن در حال کم شدن است. عامل فرسایش باعث شده است روز به روز مساحت دریاچه سیاه گاو کم شود.این نوع دریاچه از نوع رودخانه‌ای است و مسیرهای قطع‌شده آبکندها به وسیله آب پر شده است و تشکیل دریاچه‌های هلالی شکل (شاخ گاوی) را داده است.

مقدار املاح موجود در دریاچه‌های مختلف متغیر است لذا دریاچه‌ها از نظر ترکیب شیمیایی به دریاچه‌های آب شیرین، دریاچه‌های آب شور و دریاچه‌های تلخ‌ مزه تقسیم می‌شوند.

مقدمه

موقعیت دریاچه

نام گذاری

مشخصات دریاچه

دلیل دو دریاچه شدن

کیفیت اب دریاچه سیاه گاو

زیبایی دریاچه

اهمیت گردشگری

عامل تهدید کننده دریاچه

اختلاف اب دو دریاچه

۳۰۰۰تومان – خرید

درباره ی hosein

دانشجوی مهندسی شیلات

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب