خانه / دانلود / پاورپوینت جوامع گیاهی دریای خزر

پاورپوینت جوامع گیاهی دریای خزر

پاورپوینت جوامع گیاهی دریای خزر

پاورپوینت جوامع گیاهی دریای خزر شامل ۲۵ اسلاید و قابل ویرایش می باشد.

گوشه ای از مطلب:

دریای خزر یکی از بزرگترین و مهمترین دریاچه های آب شور دنیاست که بعد از انجماد دوران سوم زمین شناسی از سایر دریا ها مجزا گردیده و مجموعه ای از جانوران با منشاء آب شور را در بر دارد. مساحت این دریا ۳۷۸٫۴ کیلومتر مربع با حجم آبی ۷۸٫۱ کیلومتر مکعب، به طول ۱۰۳۰ کیلومتر و به عرض ۴۳۵ کیلومتر که حداکثر عمق آن به ۱۰۲۵ متر نیز می رسد.

گیاهان عالی (ماکروفیت ها) در دریای خزر، به استثنای قسمت هایی که دارای آب کاملا شیرین است، کلا پنج گونه گیاه عالی از انواع مختلف در قسمت های دریا یافت می شوند. این گیاهان همگی متعلق به گیاهان گلدار بوده و در مناطق کم عمق ساحلی دریای خزر و در بستر هایی با جنس های متفاوت زندگی می نمایند. اکثر این گیاهان به مصرف تغذیه ماهیان و پرندگان آبی رسیده و گونه های مختلف ماهیان، بی مهرگان و بچه ماهیان در آنها زندگی می کنند.

گیاهان پست، جلبک های دریای خزر که جزو گیاهان پست محسوب می شوند، به صورت پریاخته، تک سلولی و گاهی اوقات دارای ساختمان بافتی می باشند.

در این بین جلبک های گروه سیانوفیتا (سیانوباکتریا) عامل عمده شکوفایی و تلفات ماهیان در منابع آبی هستند، گونه های متعدد این گروه با رشد سریع خود لایه قطوری در سطح آب بوجود آورده و به دو طریق موجب تلفات ماهیان و سایر آبزیان می شوند، اول با ایجاد مسمومیت توسط ایکتیوتوکسین، دوم با کاهش سریع اکسیژن محلول، موجب مرگ سریع و ناگهانی ماهیان می شوند، همچنین از بین رفتن این جلبک ها موجب افزایش بار آلی آب و تغییرات مضر شیمیایی در محیط های آبی می شود.

این فایل شامل:

مقدمه

گیاهان عالی (ماکروفیت ها)

گیاهان پست

رده بندی جلبک ها

سیانوفیتا

اوگلنوفیتا

پیروفیتا

کریسوفیتا

کلروفیتا

کاروفیتا

فئوفیتا

رودوفیتا

باسیلاریوفیتا (دیاتومه)

۶۰۰۰تومان – خرید

درباره ی hosein

دانشجوی مهندسی شیلات

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب